DİYARBAKIR HABERLERİ

Bölge belediye başkanları Diyarbakır'da

DHA
28.11.2019 - 17:11 |Son Güncelleme :
DHA

Selim KAYA/ DİYARBAKIR,(DHA)- GÜNEYDOĞU Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) toplantısı, Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğine gerçekleştirildi. Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hasan Basri Güzeloğlu'nn başkanlık etti.
Belediyenin konferans salonunda düzenlenen toplantıya Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun da aralarında bulunduğu bölgedeki il ve ilçe belediyelerinin başkanları katıldı. Toplantının açılışını yapan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hasan Basri Güzeloğlu, bölgedeki belediyelerin gerçekleştireceği hizmetlerle ilgili koordinasyon ve uyumlu çalışmaya dikkat çekti.
Güzeloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin her konuda bölge belediyelerine destek verdiğine dikkat çekerek, geçmiş dönemlerde ihanet anlayışı tarafından sosyo- ekonomik açıdan geri bırakılmış kentlere eğitimden spora, kültürden genel hizmetlere gerekli hizmetleri kazandırmak istediklerini ifade etti. Güzeloğlu, "Bu ihanet aklı stratejik ve bilinçli bir şekilde gerçekleşmiştir. Sadece maddi anlamda sınırlı kalmamış, sosyal alanların hepsinde bu boyutta domine edilmiş bu kentler maalesef sosyo-ekonomik kalkınmanın bütün parametrelerinde bilhassa eksiltilmiş ve maalesef geri bırakılmıştır. Bölgenin genelinde spor ve sosyal  alt yapıdaki etkinliklere kadar bu ihanet anlının ve onun uzantısının piyonlarının bugüne kadar getirdiği bilinçli stratejinin sonucudur. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve saygıdeğer cumhurbaşkanımızın liderliğindeki hükümetimizin desteği ile milletimizin güveni ve ferasetiyle tersine çevirerek hizmete dönüştüreceğiz" dedi.
Toplantıda bölgedeki belediyelerle ilgili görüş ve talepler dile getirilerek birçok konu ile ilgili kararlar alındı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Bölge belediye başkanları Diyarbakır'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Kasım 2019 tarihinde saat 17 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bölge belediye başkanları Diyarbakır'da haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  05:48
 • Güneş
  07:15
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:28
Sayfa Başı