DİYARBAKIR HABERLERİ BAĞLAR HABERLERİ

Bağlar Belediyesi'nden kantin denetimi 

DHA
10.09.2019 - 10:21Son Güncelleme :
DHA

Rihan ALP/ DİYARBAKIR, (DHA)- DİYARBAKIR Bağlar Belediyesi ekiplerince yeni eğitim ve öğretim yılının ilk gününde kantinlere ve okul çevresindeki seyyar satıcılara denetim düzenlendi. 
Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim ve öğretim yılının ilk gününde kantin ve okul çevresindeki seyyar satıcılara denetim gerçekleştirdi. İlçedeki eğitim kurumlarında yer alan kantinler ve okulların çevresinde satış yapan seyyar satıcılara yönelik eş zamanlı yapılan denetimlerde kurallara uymayanlar uyarıldı. Denetim kapsamında hijyen, tüketim tarihi geçmiş gıdalar ile işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının kontrol edildi. Koşullara uymadığı tespit edilen gıdalar, imha edilmek üzere ekipler tarafından teslim alındı.
Geleceğin teminatı olan çocukların sağlığını korumak için belediye olarak hassas davrandıklarını ve denetimlerin devam edeceğini ifade eden Bağlar Belediye Başkanı AK Parti'li Hüseyin Beyoğlu, "Söz konusu geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve onların sağlığı olunca kimseye tolerans tanımamız söz konusu olamaz. Biz bu konuda çok hassas bir tutuma sahibiz. İşini iyi yapan ile kötü yapanı ayırt ederek bu konuda yoğun ve kararlı bir mücadele vereceğiz. Ekiplerimiz, okulların ilk gününde güzel ve önemli bir çalışmaya imza attı. Bu böyle rutin kalmayacak, düzenli bir şekilde ve titizlikle devam edecek. Çocuklarımızın sağlığını, halkımızın sağlığını tehdit edenlere fırsat vermeyeceğiz. Bunu yapmak bizim hem vicdanımıza hem de halkımıza karşı sorumluluğumuzdur" dedi.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bağlar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bağlar ilinden Bağlar Belediyesi'nden kantin denetimi  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2019 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bağlar Belediyesi'nden kantin denetimi  haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı