BURSA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Bursa’da “Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri” sona erdi

DHA
09.10.2019 - 17:55Son Güncelleme :
DHA

Vedat YÜCEBAŞ/BURSA,(DHA)- BURSA Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde 7 asırlık geçmişe sahip Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde düzenlenen “Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri” sona erdi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay,. “Tarihi çarşı ve hanlar bölgemizde son 4 yılda sürdürdüğümüz ‘Alışveriş Günleri’ programımız bölgenin iş hacmine 100 milyon liranın üzerinde katkı sağladı” dedi.

BTSO öncülüğünde “Tarihin Mirası Alışverişin Alası” temasıyla Osmanlı Devleti’nin ilk büyük çarşısı olan Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde hayata geçen “Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri” tamamlandı. Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ve Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği’nin de (BTÇH)  destekleriyle düzenlenen organizasyon,  UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan bölgeye büyük hareketlilik kazandırdı. Sona eren “Alışveriş Günleri”ne bu yıl da vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

“TARİHİ ÇARŞIMIZA YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, oda olarak 7 asırlık geçmişiyle bölgeye canlılık katan Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ne her zaman önem verdiklerini söyledi. Çarşının kent ekonomisinin en önemli merkezlerinden birisi olduğuna işaret eden Burkay, bölgeyi cazibe merkezi hale getiren adımlara devam edeceklerini söyledi. Başkan Burkay, “Tarihi çarşı ve hanlar bölgemizde yapısal düzenlemelerimizi sürdürüyoruz. Çarşılarımızda ‘Tüketici Güven Ofisleri’ni kurduk. BTSO olarak Bursa’nın köklü tarihinin yakın tanığı olan bölgeye bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“4 YILDA 100 MİLYON LİRALIK İŞ HACMİ DESTEĞİ”
Çarşının hem kentin tarihini hem de alışveriş kültürünün merkezi haline geldiğini belirten Başkan Burkay, ‘Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri’nin çarşıdaki ticari hayata büyük katkı sağladığını söyledi. İbrahim Burkay, “Organizasyon çarşıdaki sinerjiye büyük güç kattı. Tarihi çarşı ve hanlar bölgemizde son 4 yılda sürdürdüğümüz Alışveriş Günleri programımız bölgenin iş hacmine 100 milyon liranın üzerinde katkı sağladı. Bursa iş dünyası temsilcileri olarak kentimizdeki ticaret hayatının kalbinin attığı bölgemize yönelik değer katan çalışmaları sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE’DE BÖYLE BİR ORGANİZASYON YAPILMADI”
BTÇH Başkanı Muhsin Özyıldırım, Bursa esnafının Alışveriş Günleri’ne sahip çıktığını dile getirdi. Özyıldırım, şöyle konuştu; “Türkiye’de hiçbir çarşıda böyle büyük ödüllü bir organizasyon olmadı. Alışveriş Günleri’ne Türkiye’deki birçok çarşı hayran kaldı. Böyle bir programın Bursa’da ticaretin kalbinin attığı çarşımızda olması bize büyük bir güç verdi. Bu etkinlik kentimizin ticaret hacmine de katkı sağladı. Alışveriş Günleri’ni hayata geçiren BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve yönetimine teşekkür ediyorum.”

GENÇLERİN TERCİHİ ÇARŞI OLDU
Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri kapsamında tüketiciler, alışveriş karşılığında 170 bini aşkın çekiliş kuponu aldılar. 2 aylık sürede Çekilişe katılanlar arasında Bursa dışından gelerek tarihi çarşıda alışveriş yapan kişilerin sayısında artış yaşanırken, çekilişe en fazla gençlerin katılması da dikkat çekti. Öte yandan 10 Ekim Perşembe günü BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek çekilişin ardından talihliler dağıtılan en büyük hediyelerin sahibi olacak.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Bursa’da “Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri” sona erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2019 tarihinde saat 17 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bursa’da “Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri” sona erdi haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:42
 • Güneş
  07:06
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:02
 • Akşam
  18:34
 • Yatsı
  19:52
Sayfa Başı