BOLU HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Gerede'de 'kodlama' kursu açacak

DHA
16.10.2019 - 11:57 |Son Güncelleme :
Geredede kodlama kursu açacak
DHA

Murat KÜÇÜK/BOLU,(DHA)- GEREDE Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve eğitime katkı sağlayan Ramazan Dede Bilgievi, açacağı kodlama kursu ile ilçede bir ilke imza atacak. Bilgievi’nde açılacak kursta 3D yazıcı da kullanılacak.
Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi, Gerede’de bir ilke daha imza atarak kodlama kursu açacak. Ortaokul 5. ve 6. sınıf öğrencilerinin yararlanacağı kurs 21 Ekim’de başlayacak. Kursa son başvuru 18 Ekim 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar yapılabilecek. Kodlama kursu kapsamında; nesne tabanlı programlama, blok yapılarla programlama, zengin medyanın programlanabilir kullanılması, daha fazla paylaşılabilirlik, gerçek dünya ile bütünleşme, çok dil desteği, tarayıcı tabanlı 3d tasarım ve modelleme eğitimi verilecek.
İLK KEZ 3D YAZICI KULLANILACAK
Kurs kapsamında ilçe bazında, Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi’nde ilk kez 3D Yazıcı kullanılacak. Açılacak kurs ile ilgili açıklamalarda bulunan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Dolayısıyla bizim onların eğitimine ve gelişimine katkı sunmak gibi bir sorumluluğumuz var. Açtığımız kurslarda eğitim gören yavrularımızın eğitimine ekstra katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bizlere. Ramazan Dede Bilgievimiz’de açacağımız Kodlama Kursunda yavrularımız programlamayı öğrenecekler. Bundan sadece 15-20 yıl önce bilgisayar derslerinde MS Office’i kullanmak, internette gezinmek ve mail atmak öğretilirken özellikle son yıllarda dijitalleşmenin hızlı gelişim kaydetmesiyle birlikte bilişim okuryazarlığı olarak kodlama eğitimi ön plana çıkmaya başladı. Kodlama eğitimi öğrencilere yalnızca gelecekteki kariyer tercihlerine ışık tutabilmek için değil, aynı zamanda da öğrencilerin analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yaratıcılıklarını artırmak amacı taşımaktadır. Kodlamanın motor becerilere katkı sağladığı ve beyin fonksiyonlarını da geliştirdiği araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Bizim de amacımız günümüz gelişmelerinden çocuklarımızı yararlandırmak. İlçemizde bir ilk olan bu kursumuz için ortaokul 5. ve 6. Sınıf yavrularımızı kursumuza bekliyoruz, bütün hizmetlerimiz ücretsiz." dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Gerede'de 'kodlama' kursu açacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2019 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gerede'de 'kodlama' kursu açacak haberi güncellenecektir.

BOLU NAMAZ VAKİTLERİ

13 Kasım 2019, Çarşamba
 • İmsak
  06:03
 • Güneş
  07:30
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:21
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı