BALIKESİR HABERLERİBANDIRMA HABERLERİ

“Depremden değil, tedbirsizlikten korkun”

DHA
12.11.2019 - 09:23 |Son Güncelleme :
DHA

Ümit BABACAN/BANDIRMA,(Balıkesir),(DHA)- BALIKESİR’in Bandırma İlçesi’nde TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Balıkesir İl Temsilci Yardımcısı Aysun Aykan, 12 Kasım Düzce Depremi’nin Yıldönümü’nde konuştu. Aykan, “Deprem bir doğa olayıdır. Afete dönüşmesinin nedeni insanların yanlış tercihleridir,  yanlış seçimleridir” dedi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Jeoloji Mühendisleri Odası Balıkesir İl Temsilci Yardımcısı Aysun Aykan, 12 Kasım 1999 tarihinde Düzce‘de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde; 845 insanımızı kaybettiğimizi, yaklaşık 2.700 kişinin yaralandığını, 15.000 civarında yapının ağır hasar gördüğünü ve bu depremin üzerinden 20 yıl geçtiğini belirtti. Günümüzde ise orta ölçekli depremlerde bile hala can ve mal kayıplarının yaşandığını söyleyen Aykan, bunun en yakın örneğini 5,8’lik Silivri Depremi’nde de gördüğümüzü dile getirerek uyarılarda bulundu.

DEPREM BİR DOĞA OLAYIDIR

Aykan, “Marmara Denizi içerisinde, Silivri açıklarında meydana gelen ve Tüm Marmara Bölgesinde hissedilen  5,8 büyüklüğündeki deprem, unutulan deprem gerçeğini yeniden hatırlattı. Deprem bir doğa olayıdır,  afete dönüşmesinin nedeni insanların yanlış tercihleridir,  yanlış seçimleridir. Depremlere hazır hale gelmemiz için afet risklerini doğru tespit etmemiz ve buna göre önlemleri almamız gerekir. Gerekli önlemler alınırsa depremde can ve ekonomik kayıp olmaz ve bizler de depremden korkmamamız gerekir” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bandırma haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bandırma ilinden “Depremden değil, tedbirsizlikten korkun” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Kasım 2019 tarihinde saat 09 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Depremden değil, tedbirsizlikten korkun” haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2019, Salı
 • İmsak
  06:41
 • Güneş
  08:11
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı