ANTALYA HABERLERİ

SEÇİM SONRASI İTİRAZ POLEMİĞİ

Salim UZUN/HÜRRİYET
03.04.2019 - 10:04Son Güncelleme :

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Büyükşehir oylarının yeniden sayılması için itirazda bulunduklarını açıkladı. CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ise itirazın siyasi taktik olduğunu savundu.

Salim UZUN/HÜRRİYET

ANTALYA Kepez İlçesi’nde çöpten çıkan mühürlü oy pusulaları AK Parti Antalya İl Teşkilatı’nı harekete geçirdi. Bu oy pusulalarının fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 19 ilçenin tamamında seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini açıkladı.

YASAL HAKKIMIZI KULLANIYORUZ

Taş, “Antalya Büyükşehir Belediye oylarının yeniden sayılması için 19 ilçede itiraz ediyoruz. Sahada cansiperane çalışan ve partimize oy veren kardeşlerimizin 1 oyunun dahi boşa gitmemesi için yasal hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Milletin iradesine sahip çıkacağız” dedi.

İTİRAZ SİYASİ TAKTİK

İtirazın siyasi taktik olduğunu savunan CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, şunları söyledi: “Tüm sandıklarda bizim olduğu gibi onların da görevlileri vardı. Oylar müşahitlerin gözleri önünde sayıldı. Şimdi çıkıp oylarla ilgili, bazı meclis üyeleriyle ile ilgili dilekçe veriyorlar.”

KURUL KARAR VERECEK

“Ancak hiçbir sandıkta müşahitler tarafından yapılmış bir itiraz yok. Bunun bir siyasi taktik olduğunu düşünüyoruz. Çünkü ortada itirazı gerektirecek somut hiçbir veri yok. Zaten ilgili kurumlar kısa sürede itirazları değerlendirecektir.”

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden SEÇİM SONRASI İTİRAZ POLEMİĞİ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Nisan 2019 tarihinde saat 10 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SEÇİM SONRASI İTİRAZ POLEMİĞİ haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı