ANTALYA HABERLERİ DEMRE HABERLERİ

Kekova'da yaz havası

DHA
27.10.2018 - 12:50Son Güncelleme :
DHA

Ahmet ACAR/DEMRE (Antalya), (DHA) - ANTALYA'nın Demre ilçesinde sıcak ve güneşli havanın etkisini sürdürdüğü Kekova bölgesinde turistler yat turuna çıkıp, güneşin ve Akdeniz'in tadını çıkardı.
Demre'nin doğa ve tarih cenneti Kekova bölgesinde turist hareketliliği sürüyor. Güneşli ve sıcak havanın etkili olduğu bölgeye gelen turistler Aziz Nikolaos (Noel Baba) Anıt Müzesi ve Myra Antik Kenti'ni gezdikten sonra, Demre'nin Çayağzı Limanı'na geliyor. Buradan turistik yatlarla yola çıkan turistler, Kekova'yı ve bölgedeki tarihi yerleri ziyaret ediyor. Batık Kent'ten başlayan turlar, burada suyun altındaki ve üstündeki binlerce yıllık tarihle turistleri buluşturuyor. Ardından Simena Antik Kenti'ni ziyaret eden turistler burada fotoğraf çekiyor. 
Turistler tarihi yerlerin ardından da yüzüyor.
Kekova turuna çıkan turistlerden Rus vatandaşı Ekaterina Bandurina, "Yılın bu mevsiminde Türkiye'ye gelmek çok iyi bir seçenek. Bunaltıcı bir sıcak yok. Kekova bu dünyada yaşayan bir cennet. Deniz, doğa, tarih hepsi bir harika. İnsanı kendinden geçiren olağanüstü bir güzellik. Yine geleceğim herkese de tavsiye edeceğim" dedi.
Yine Rus vatandaşı, Ruslan İvançhenko, "Her şey harika. Su çok güzel. Bu mevsimde yüzmek, denize girmek harika bir duygu" diye konuştu.
Ukraynalı Valentina İvancenko, "Burası harika bir yer. Bu mevsimde bu kadar güzel. Deniz, doğa, tarih hepsi bir arada olan bir güzellik. Burada, bu mevsimde denize girmek benim için çok harika bir tatil anısı oldu. Benim ülkeme kış geldi. Buraya gelmeden bana böyle bir güzellik var deseler inanmazdım" dedi.
BU YIL HAVALAR GÜZEL GİTTİ
Kekova'ya turist getiren rehber İsmet Sarı da şunları kaydetti: "Geçen yıllarda ekim ayı başında veya en geç ekim ayı ortasında sona eren Kekova turlarımız bu yıl, havanın güzel gitmesi, turistlerin talebiyle yoğun şekilde devam etmekte. Turistlerimiz tarihin, doğanın ve denizin tadını çıkarıyor."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Demre haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Demre haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kekova'da yaz havası haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı