ANKARA HABERLERİ

Turizmcilerin yeni alternatifi

Hürriyet Haber
19.04.2019 - 10:36Son Güncelleme :

TÜRSAB, Malatya Valiliği, Elazığ Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Elazığ Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve bazı sivil toplum örgütleri desteğinde TÜRSAB üyesi Ankaralı acente yöneticileri Malatya ve Elazığ’daki turistik yerleri gezdi.

Hürriyet Haber

Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Disiplin Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak, Malatya ve Elazığ’ın turizm iç pazarında önemli bir alternatif olabileceğine dikkat çekti. Her iki ilin vali ve belediye başkanları ile bir araya gelen TÜRSAB heyeti, turizmin bölgede nasıl canlandırılabileceği ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Karapıçak, TÜRSAB heyeti olarak, Fırat Kalkınma Ajansı öncülüğünde düzenlenen programda önemli veriler elde ettiklerini ifade ederek, "Son derece verimli olduğunu düşündüğümüz bu iş gezisini en kısa sürede iç pazara daha güçlü biçimde katmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili çalışmalarımıza başlıyoruz" dedi. Karapıçak sözlerini şöyle sürdürdü:
"Buradaki otellerin çoğu yeni. İyi servis ve altyapı var. Turizm sadece deniz, kum, güneş değil. Bunun dışında kültür ve inanç turları, gastronomi turizmi anlamında da Malatya ve Elazığ önemli bir destinasyon. Bunun öne çıkartılması gerekiyor. Acentelerimizin bu sene Malatya ve Elazığ’a ciddi bir hareketlilik sağlayacağına inanıyorum." 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Turizmcilerin yeni alternatifi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2019 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Turizmcilerin yeni alternatifi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı