ANKARA HABERLERİ

Tuna’dan muhalefete Ankapark çağrısı: TBMM’de destekleyin

Murat YILMAZ
13.04.2018 - 17:00Son Güncelleme :

Ankapark’taki işletme süresinin 29 yıla çıkarılması ve ‘ticaret yapılamaz’ ibaresinin kaldırılması için Büyükşehir Meclisi’ndeki gruplara çağrıda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “TBMM’de muhalefet gruplarımızın milletvekilleri aracılığıyla da desteklerini bekliyoruz” dedi.

Murat YILMAZ

Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO’nun 2017 faaliyet raporları önceki gün Belediye Meclisi’nde görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi. Raporlara CHP ve MHP grupları ‘ret’ oyu kullandı. Muhalefet grupları Ankapark, Kesikköprü suyu, Ulus Tarihi Kent Yenileme Projesi, ulaşım, imar ve hafriyat gibi birçok konuda eleştirilerini sıraladı. Muhalefetin sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna özetle şunları söyledi:

ROMA HAMAMI’NA BAKANLIK RESTORASYONU

“Ulus Tarihi Kent Merkezi ile ilgili çalışmalar adım adım sürüyor. Projenin sürekliliğini devam ettireceğiz. Roma hamamı için de Kültür Bakanlığı’mız restorasyon çalışmalarını başlattı. Tiyatro ile ilgili olarak da işlemleri sürdürüyoruz. Akyurt’taki fuar alanının ihalesi bugünlerde gerçekleştiriliyor. Yeterlilik teklifleri alındı. Yeterli görülen firmalardan da fiyat teklifleri alınacak. Ortaklarla beraber bu konuyu takip ediyoruz.

Tuna’dan muhalefete Ankapark çağrısı: TBMM’de destekleyin

ERYAMAN STADI BAYRAMA YETİŞTİRİLECEK

Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız bu sezonun tamamlanmasıyla birlikte yazın stadı (19 Mayıs) yıkarak hemen hızlı bir şekilde yenisini yapmak için çalışma başlatacak. Sayın Bakanımız da bu konuyu yakından takip ediyor. Eryaman’daki stadın bayramdan sonraya yetişmesi ile ilgili de çalışmaları devam ediyor. Yeni sezondan önce de bu stat faaliyete geçmiş olacak. Kesikköprü’den gelen suyun dört gün şebekeye verilmemesi konusu ise şöyle;

KESİKKÖPRÜ ELEKTRİK MALİYETİ 25 MİLYON TL

Son yağışlarla birlikte barajlardaki doluluk oranımız yeterli seviyede olmasa bile belli ölçüye geldi. Bundan dolayı ‘Kesikköprü’deki suyu durdurunca barajlardan gelen suyun tadına bakalım, tat farkını değerlendirelim’ düşüncesiyle yapıldı. (ASKİ’nin 4 gün musluktan su için çağrısı) Kesikköprü’den gelen suyun hiçbir sağlık endişesi yok. Çünkü bu da arıtmadan geçiyor. Ancak sertlik yüksek olduğundan dolayı tadı biraz tatsız. Gerede projemiz de yıl sonuna doğru hizmete girecek. Kesikköprü’den su ihtiyacımızın olmaması bizim de arzu ettiğimiz bir husus. Çünkü pompaların elektrik maliyetleri her ay 20-25 milyon mertebesinde.

ANKAPARK İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ

Ankapark’ın yapılmasının amacı Ankara’daki turizmin artırılması. Ankapark ile ilgili ‘orada ticaret yapılamaz’ ifadesinin değiştirilmesi gerekiyor. İnsanlar buraya çocukları ile gelecek, yemek yemesin mi? Sefer tasıyla mı, çay termosuyla mı gelsin. Biz burada AVM düşünmüyoruz. Lokanta, pastane olmasın mı? Hediyelik eşya satılmasın mı? Süre yetersiz. Bu sürenin 29 yıla uzatılmasıyla ilgili bu tür ticaret faaliyetlerinin yapılmasında da TBMM’de değerli muhalefet gruplarımızın milletvekilleri aracılığıyla da desteklerini bekliyoruz. Ankaramız için sizin de takiplerinizi bekliyoruz. İmar konusunda çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Buradan bir imar geçerken ret verdiğiniz bir plana, yanlış gördüğünüz bir planı daha sonra ‘düzeltelim’ dediğimizde sizin de ‘hayır’ demeniz hakikaten düşündürücü.”

CHP: MİRAS YEDİ EVLAT GİBİ

MHP: TRAFİK-ALTYAPI HÂLÂ KAOS

Tuna’dan muhalefete Ankapark çağrısı: TBMM’de destekleyin

Tuna’dan muhalefete Ankapark çağrısı: TBMM’de destekleyin

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tuna’dan muhalefete Ankapark çağrısı: TBMM’de destekleyin hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2018 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tuna’dan muhalefete Ankapark çağrısı: TBMM’de destekleyin haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı