ANKARA HABERLERİ

Sincan’da korsan servis denetimi

Murat YILMAZ
10.08.2018 - 15:23Son Güncelleme :

Sincan Şoförler Odası, okulların kapalı olması nedeniyle özellikle OSB’lere işçi taşıyan korsan servislere savaş açtı. 6 ayda 60 korsan araç yakaladıklarını belirten Oda Başkanı İsa Yalçın, fabrikalara da “Korsan çalıştırmayın” çağrısında bulundu.

Murat YILMAZ

Sincan bölgesinde C plakasız ve belgesiz personel taşımacılığı yapan servislere yönelik sıkı bir denetim yürütülüyor. Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, ayda iki kez belli noktalarda Büyükşehir Zabıtası ve emniyet ekipleriyle tüm servis araçlarını tek tek denetliyor. Okulların kapalı olması nedeniyle araçların Organize Sanayi Bölgelerindeki (OSB) fabrikalara personel taşıdığını belirten Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın, korsan servisler için “Bunlar tamamen emek hırsızlığı yapıyor” dedi. Yalçın şunları söyledi:

PARK VE PARA CEZASI UYGULANIYOR

“Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, Sincan Emniyeti’nin desteğiyle Yenikent, Cimşit gibi farklı noktalarda her ay düzenli denetimler yapıyoruz. Araçlar parka çekiliyor. 3 bin TL de ceza yazılıyor. Önceki gün yaptığımız denetimde dört araç yakaladık. Göreve geldiğimiz günden bu yana altı ay içinde 60 korsan servis aracı yakaladık. Bunlar tamamen emek hırsızlığı yapıyor.

FABRİKALARA UYARILARIMIZI YAPTIK

Şu anda okullar kapalı olduğu için yoğunlukla fabrikalara işçi taşıyorlar. OSB’deki fabrikalara da daha önce bu konuyu ilettik. Yine çağrımızı yapıyoruz; Allah göstermesin yaşanabilecek büyük bir kazada sorumluluğu siz üstlenirsiniz, taşıma standartlarına uymayan bu araçların kazalarının altından kalkamazsınız. Korsan çalıştırmayın. Sincan’da odamıza bağlı C plakalı araçlarımızın olduğunu buralara ilettik. Denetlenen arabalarla servis taşımacılığı yaptırmaları gerektiğini söyledik.

HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE HIRSIZLIK

Odamıza bağlı araçlar sürekli denetleniyor, muayenesi yapılıyor. Bizler güvenli taşımacılık hizmeti verirken korsan araçlar kaçak ve tehlikeli bir şekilde taşımacılık yapıyor. Sonuçta bu araçlar insan taşıyor. O kadar kişinin canı tehlikeye atılamaz. Vergisini ödeyen esnaf zaten şartlarla zor mücadele ediyor, ekmek parası kazanmaya çalışıyor. Korsanlar ise hırsızlık yapıyor. Bunu engellememiz lazım. Bizlere büyük destek veren Sincan Kaymakamlığı’na Sincan Emniyeti’ne Büyükşehir Zabıta birimlerine teşekkür ediyoruz.Korsanla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sincan’da korsan servis denetimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2018 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sincan’da korsan servis denetimi haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Ağustos 2018, Cumartesi
 • İmsak
  04:12
 • Guneş
  05:49
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:48
 • Akşam
  19:59
 • Yatsı
  21:29
Sayfa Başı