ANKARA HABERLERİ

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Haber
16.05.2018 - 14:23Son Güncelleme :

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı'na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor.

Okurların gözünden Ankara sokakları
Hürriyet Haber

SEL MAĞDURUYUZ İLGİLENEN YOK

Okurların gözünden Ankara sokakları

* PURSAKLAR Merkez Mahallesi Yunus Emre Caddesi’nde oturuyorum. 6 Mayıs Pazar günü evimi yoğun yağıştan dolayı su bastı. Evde kalamıyoruz, çoluk çocuk perişan durumdayız. İlgili yerlere başvurdum fakat hiç bir sonuç alamadım, herkes başkasına yönlendiriyor. Kaymakamlık, Ankara Valiliği’nin konuyu devraldığını söyledi. ‘Evraklarınızı Valiliğe göndermişler, sizin gitmemize gerek yok’ dediler. İlgilenen yok, muhatap yok. Hasar tespit tutanağım ve tüm belgelerim elimde.

Bahattin GÜVENÇ

Okurların gözünden Ankara sokakları
AŞIKLAR TEPESİ ÇUKURAMBAR’A TAŞINDI

* ÇUKURAMBAR 1463. Sokak’ta ikamet ediyorum. Geçtiğimiz yıllarda evimizin yanına Erguvan Parkı yapıldı ancak ışıklandırılmadı. Bunun sonucunda parkın çevresi geceleri lüks araçlarla doluyor ve gençler arabada alkol alıp yüksek sesle müzik dinliyorlar. Eski çiftliğin oradaki Aşıklar Tepesi Çukurambar’a taşındı. Konuyla ilgili mahalle sakinlerinin şikayetleri sonuçsuz kaldı. Polise yaptığımız şikayetler ve hatta BİMER’e bile yaptığımız şikayetler bile sorunu çözemedi. Mahallemizin eski huzurlu günlerine geri dönmesi için yetkililerden yardım bekliyoruz.

Evren ERDEM

Okurların gözünden Ankara sokakları
‘ÇİFT SIRA’ PARK ‘SIRADAN’ OLDU

* Burası İçişleri Bakanlığı’nın hemen karşısındaki Olgunlar Sokak. İşaretlere bakarsanız Konur Sokak’a kadar olan alt kısmı çift yönlü trafiğe açık. İşin olabilirliğine bakarsanız trafik için sadece bir şeritten ilerleyebiliyor. Bir tarafta Ankara’nın günümüzde pek çok sokak ve caddesinde görüldüğü gibi çift sıra park ‘sıradan’ hale gelmiş durumda. Sonuç, yolun dört şeridinden üçü park eden araçların işgali altında. Denetim? Ben şahsen hiç rastlamadım.

ZABITA UYUYOR MU?

* İTFAİYE Meydanı’nın odluğu noktada açılan Melike Hatun Camisi’nin yanında bir pankart var. Kocaman ‘Oto yıkama ve cila’ yazıyor. Büyükşehir Belediyesi zabıtası uyuyor mu?

ÇALIŞMAYI YAPTILAR BIRAKIP GİTTİLER

 * İŞÇİ blokları Mahallesi’nde 1505. Cadde’nin kaldırımı yok. ASKİ çalışma yaptı ve bırakıp gitti. Göbekteki taşlar dağınık şekilde duruyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okurların gözünden Ankara sokakları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mayıs 2018 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okurların gözünden Ankara sokakları haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı