ANKARA HABERLERİ

Okurların gözünden Ankara Sokakları

Hürriyet Haber
12.04.2018 - 14:34Son Güncelleme :

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı değerli okurlarımızın gözünden şehrin aynası olmaya devam ediyor.

Okurların gözünden Ankara Sokakları
Hürriyet Haber

Okurların gözünden Ankara SokaklarıKUĞULU ACINACAK HALDE

* Kuğulu Park’ta geçen yıl budadıkları ağaçlar şu an acınacak haldeler.

Okurların gözünden Ankara SokaklarıTUNUS’TA YAYALARA YAŞAM ALANI YOK

* Tunus Caddesi’nde Holiday Inn otelin önündeki bölümde caddenin sol şeridi kukalarla otele gelen araçlara ayrılmış durumda. O yetmemiş gibi kaldırımın önemli bir bölümü otel tarafından işgal edilmiş, otele giriş alanı yapılmış. O da yetmemiş, kaldırımdan kalan cüzi bölüm ve engelli şeritleri otele gelen araçlarla dikine park edilerek işgal edilmiş. O bölgede yayalara yaşama alanı yok. Büyükşehir Belediyesi ise bütün bunlara seyirci olup yapılan başvurulara cevap vermiyor, Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ve oradaki trafik polisleri de bunları görmüyor.

Okurların gözünden Ankara SokaklarıEVLER BİTTİ AMA GİDEMİYORUZ

* Ankara Temelli gecekondu önleme bölgesinde birçok kooperatif inşaatlarını tamamlayarak alt yapı hizmetlerine başlamış ve evler oturulacak duruma gelmiştir. Ancak gerek Sincan Belediyesi gerekse Büyükşehir Belediyesi evlere ulaşım sağlayacak olan yolları asfaltlamamış, bu nedenle yollar da değil araçla yaya olarak bile gitme imkanı bulunmamaktadır. Evlerimiz yapılmasına rağmen cadde ve sokaklar çamur içinde olması nedeniyle evlerimize uzaktan bakmak mecburiyetindeyiz.

Okurların gözünden Ankara Sokakları   KAZAYA SEBEP OLABİLİR

* Akpınar Mahallesi 833. Sokak’ın ortası 1 senedir bu şekilde. Her an bir kazaya sebebiyet verebilir.

Okurların gözünden Ankara Sokakları     RÖGARA VATANDAŞ EL ATTI

* Mamak Ekin Mahallesi’nde bulunan Atak Caddesi 1613. Sokak girişinde 6 aydır rögar kapağı yok. Vatandaş olarak kendi imkanımızla kapattık.

GÖLBAŞI’NDA MERKEZE GİT GEL 20 TL

* Gölbaşı’ndan Etimesgut, Sincan, Eskişehir Yolu, Keçiören, Demetevler, Yenimahalle gibi yerlere gidebilmemiz için otobüslerde aktarma yapmak zorunda kalıyoruz. Buradan Kızılay’a ulaşım en 40-45 dakika olduğundan çoğu zaman aktarma yapamıyoruz yine tam ücret ödüyoruz. Yani eşimle bu söylediğim güzergahlara gidiş dönüş en az 2.50 TL’den 20 lira ediyor. Bu arada dolmuşlar Gölbaşı’ndan Kızılay’a 3 TL. Daha önce 1 saat içindeki aktarmalardan ücret alınmıyordu bu eski uygulama yeniden yapılabilir mi?

* Esenboğa Havalimanı karşısında bulunan İkipınar Mahallesi’nin yolu bataklık gibi, tarla yolundan beter. Mavi Masa’ya dört kez şikayet ettim, 3 yıldır yol asfalt programına alındı deniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okurların gözünden Ankara Sokakları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Nisan 2018 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okurların gözünden Ankara Sokakları haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı