ANKARA HABERLERİ

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Haber
11.03.2018 - 10:26Son Güncelleme :

Hürriyet Ankara WhatsApp Şehir Hattı değerli okurlarımızın gözünden şehrin aynası olmaya devam ediyor. Okurumuz Mehmet Özdemir’in uyarısı Büyükşehir Belediyesi Aktepe Çocuk Kulübü’ne.

Hürriyet Haber

Okurların gözünden Ankara sokakları

* AKTEPE Çocuk Kulübü’nde gözümüz gibi koruduğumuz yavrularımızı ekonomik ömrünü doldurmuş ve yasaya göre toplu taşımada kullanılmayacak 19 yaşındaki bakımsız araçlar ile taşıyorlar. Sosyal medyadan Mavi Masa’ya 4 kez yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı da ekleyerek yazdım ama otomatik cevaptan başka bir faaliyet yok.

Mehmet ÖZDEMİROkurların gözünden Ankara sokakları
Bağlum’un çalışması iki yıldır bitmedi

* KEÇİÖREN Bağlum’da 2 yılı aşkın süredir bitmek bilmeyen bir yol çalışması var. Araçlar ters yönden gitmek zorunda kalıyor. Güvenlik önlemi alınmamış, sürekli kaza yaşanıyor ve yayalara da çarpıyorlar. BİMER’e de yazıldı ancak sonuç alınamadı.

Okurların gözünden Ankara sokaklarıYağmurlu günlerde kıvılcım çakıyor

* ÇANKAYA Belediyesi’nin açtığı Eser Park’ın Bahçelievler girişindeki elektrikli reklam panosunun arkası açık. Yağmurlu günlerde kıvılcımlar saçıyor. Her an elektrik kontağından yangın çıkabilir. O parka anneler çocuklarını getiriyor. Panonun arkasına kapak takmak o kadar mi zor?

Okurların gözünden Ankara sokaklarıKentleşme tamamlanmalı

* ETİMESGUT Bağlıca Mahallesi sonradan imara açılan bir bölge olması nedeniyle hızla yapılaşmakta ve gelişmektedir. Bu hızlı yapılaşmaya karşılık ihtiyaç ve talepler de aynı oranda hızla artmaktadır. Ancak kentleşme adına maalesef yeterli adımlar atılmamaktadır. Resimdeki alan Bağlıca Bulvarı’na paralel olan sosyal donatı alanıdır. Bu hızlı kentleşmeye karşılık bu alanın park yerlerinin ve spor alanlarının acilen kentleşme adına tamamlanmasını Etimesgut Belediyesi’nden ve Büyükşehir Belediyesi’nden talep ediyoruz.

Okurların gözünden Ankara sokaklarıYayalar geçemiyor

* CİNNAH Caddesi’ne paralel bu cep sokak Bükreş Sokak ile Kuğulu Kavşağı arasında. İki küçük kaldırım arabaların işgalinde olduğu için yayalar geçemiyor.

Işık ALTINOKOkurların gözünden Ankara sokakları
Şikayet çok ilgilenen yok

* MAMAK Yeni Bayındır Mahallesi 1965. Sokak’ta kaldırım ve asfaltın halini görün. Şikayetimiz çok ama ilgilenen yok.

Murat YAVAŞOkurların gözünden Ankara sokaklarıRögar kapakları S.O.S. veriyor

* 100. Yıl Mahallesi’nde Öğretmenler Caddesi MTA önündeki ve çevresindeki rögar kapakları S.O.S. veriyor. Bir kaza yaşanmadan tedbir alınmasını istiyoruz.

Ufuk ÖZGÜNAYOkurların gözünden Ankara sokakları
Kızılay’ın çöp dağı

* ANKARA’nın göbeği Kızılay’da bu fotoğrafı, 7 Mart günü saat 18.00’de çektim. Şehrin ortasında, metro girişinin hemen yanında bir çöp dağı var.

Okurların gözünden Ankara sokakları‘Havalar düzelsin' dendi 3 yıl geçti

* BURASI Küçükesat’ta Bardacık Sokak 49 numaralı apartmanın önü. 3 senedir kapalı rögarların açılması için ASKİ’ye müraacat ediyoruz. Havalar düzelsin yaparız diyorlar ama 3 sene geçti.

Okurların gözünden Ankara sokaklarıHer an biri düşebilir

* İSTANBUL Yolu’nda Açık Cezaevi İnfaz Kurumu’nun girişindeki bu rögar kapağı iki gündür açık. İçine her an birisi düşebilir.

Okurların gözünden Ankara sokaklarıGünlerdir ilgilenen yok

* ESAT Caddesi orduevi önündeki otobüs durağının direği yıkılmış, günlerdir ilgilenen yok.

Okurların gözünden Ankara sokaklarıKaldırım yoldan geçiyor

* KEKLİKPINARI Mahallesi 881. Cadde eski 896/1. Sokak atıl durumda. Çoluk çocuk çamur içinde okuluna gitmeye çalışıyor. Mühendis de artık nasıl bir kafa yaşadıysa kaldırımı yoldan direkt geçirmiş.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okurların gözünden Ankara sokakları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2018 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okurların gözünden Ankara sokakları haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Mayıs 2018, Çarşamba
 • İmsak
  03:42
 • Guneş
  05:26
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:04
 • Yatsı
  21:40
Sayfa Başı