ANKARA HABERLERİ

Öğrenciler oyun kodlayacak

Mehtap YILMAZ/AA
25.03.2019 - 15:29Son Güncelleme :

Ortaokul öğrencilerinin, ‘oyun tasarlama ve geliştirme’ becerilerinin artırılması amacıyla ‘Oyunumu Kodluyorum Yarışması’ düzenleniyor.

Mehtap YILMAZ/AA

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bütün ortaokulların katılımıyla gerçekleşecek yarışma, Ankara Valiliği ana sponsorluğunda organize edildi. Yarışmada öğrenciler, resim, ses, müzik gibi çeşitli medya araçlarını bir araya getirebildikleri, animasyon ve bilgisayar oyunu tasarlayabildikleri grafik programı ‘Scratch 2.0’ üzerinden konu ve alan sınırlaması olmaksızın oyunlarını üretecekler. Öğrencilerin hazırlayacağı oyunların, daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış ve orijinal olması şartı bulunuyor. Her okuldan en fazla 6 ekibin birer oyunla yer alabileceği yarışmada, oyunun ve karakterlerinin isimleri Türkçe olacak. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler başvurularını 2 Nisan’a kadar ‘http://www.eba.gov.tr/yarisma/basvuru/oyunumukodluyorum’ internet sayfasından yapabilecekler. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğrenciler oyun kodlayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Mart 2019 tarihinde saat 15 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler oyun kodlayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı