ANKARA HABERLERİ

MİSİAD’dan milli birlik milli üretim

Hürriyet Haber
03.03.2018 - 15:52Son Güncelleme :

Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MİSİAD) düzenlediği ‘yüksek istişare toplantısı ve Afrin harekâtına destek gecesi’, Anadolu Otel Downtown’da yoğun katılımla gerçekleştirildi. 

Hürriyet Haber

Ana teması ‘Milli Birlik ve Milli Üretim’ olan iki günlük yüksek istişare toplantısının açılışında konuşan MİSİAD Genel Başkanı Feridun Öncel, “Kendi uçağımızı, arabamızı, tankımızı, topumuzu kendimiz yapacağız. Yani sanayimiz milli olacak, ekonomimiz milli olacak, mühendisimiz, tasarımımız milli olacak. İşte bütün bunlar MİSİAD’ımızın varlık sebebidir” dedi. Öncel, ‘Zeytin Dalı’ harekâtıyla ilgili de, “Kahraman vatan evlatları El-Bab’ta, Azez’de, Afrin’de ve Kandil’de küresel terör örgütlerine karşı vatan savunması veriyor. Kahraman Mehmetçiğimiz, müttefik sandıklarımızın aksine gittikleri yerlere kan ve gözyaşı değil mazlum halklara huzur götürüyor. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa, ailelerine ve Türk milletine sabırlar diliyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından yüksek istişare toplantısı gerçekleşti, ardından da gala yemeği verildi. İstişare toplantısının ikinci gününde ise büyük MİSİAD ailesi, Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna yüzlerce kişilik kortejle çıktı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden MİSİAD’dan milli birlik milli üretim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mart 2018 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MİSİAD’dan milli birlik milli üretim haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı