ANKARA HABERLERİ

Marmaris'te Hacettepe rüzgarı

Hürriyet Haber
04.04.2018 - 15:42Son Güncelleme :

Hacettepe Üniversitesi Yelkenli Takımı, Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından organize edilen ve bu yıl 10’uncusu düzenlenen Campus Cup Üniversitelerarası Yelkenli Yarışları’na katıldı.

Hürriyet Haber

Hacettepe takımı ikinci kez katıldığı yarışmada, devlet üniversiteleri arasında birincilik elde etti.Marmaris Körfezi’nde yapılan ve yalnızca üniversite öğrencilerinin katılabildiği yarışmada, 25 üniversiteden 38 takım ve 450 yelkenci kıyasıya mücadele etti. Sınıflarına göre derece elde eden ve rüzgarı kullanarak rakiplerini geçmeye çalışan ekipler, iki gün boyunca büyük heyecan yaşadı. Canberk Eken, Ege Nur, Görkem Gizer ve Beyza Kestaneci’nin yer aldığı Hacettepe takımı, tüm yarışlar sonunda mücadele ettiği Overall’da (genel klasman) devlet üniversiteleri arasında birinci, IRC-6 kategorisinde ikinci, klasmanın genelinde de dördüncü oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Marmaris'te Hacettepe rüzgarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2018 tarihinde saat 15 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Marmaris'te Hacettepe rüzgarı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı