ANKARA HABERLERİ

Mamaklı öğrencilerden derece başarısı

Hürriyet Haber
29.03.2019 - 14:34Son Güncelleme :

Mamak Bilim Sanat Merkezi, TÜBİTAK’ın 13’üncüsünü düzenlediği Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Ankara Bölge Yarışması’nda, 2 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük aldı.

Hürriyet Haber

Yarışmanın Ankara bölge finallerine Dr. Gökcen Ermiş’in danışmanlığında biyoloji alanında katılan, Mamak Bilsem öğrencileri İrem Kandilcioğlu ve İrem Sude Durusoy, bir humik madde olan mumiyonun zebra balıklarının büyümesi üzesine etkisi projesiyle birinciliği kazandılar. Yarışmaya fizik alanında katılan öğrencilerinden İbrahim Furkan Yüksel, nefes veren aydınlık projesiyle birinci olurken, Tuna Eliş ve Mustafa Salih Tümer frizbi fiziği çalışmasıyla ikinciliği kazandılar. Şenol Erten’in danışmanlığında coğrafya alanından katılan Ahmet Bünyamin Özdem, Kitab’ı Bahriye Haritaları çalışmasıyla üçüncülüğü kazandı. Mamak Bilsem Müdürü İlker Erdönmez dereceye giren öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mamaklı öğrencilerden derece başarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2019 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mamaklı öğrencilerden derece başarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı