ANKARA HABERLERİ

Kendi başına öğrendi dünya üçüncüsü oldu

AA
29.12.2018 - 14:42Son Güncelleme :

Gölbaşı’nda yaşayan 17 yaşındaki Can Kahyaoğlu, Rusçayı bir yılda kendi imkânları ile öğrenip, Rusya Kalmit Üniversitesi’nin dünya genelinde internet üzerinden düzenlediği Rusça Olimpiyatları’nda üçüncü oldu.

AA

Kahyaoğlu, “Beni Moskova'ya çağırdılar. 34 ülkeden 128 katılımcının geldiği bir çalıştayda yer aldım. Orada beni üzen bir durum da 34 ülkeden 128 katılımcının geldiği bir çalıştayda Türkiye'den sadece ben olmamdı. Çalıştaya katılan 128 kişi içerisinde sadece benim annem ve babam Türk'tü, diğerlerinin ya annesi ya da babası Rus'tu. Bu da benim için bir zorluktu ama bunu kendime hiçbir zaman engel olarak görmedim. Rusçayı en iyi konuşma kategorisinde birinci seçildim. Bu da beni mutlu etti” dedi. Yeni bir dil öğrenmenin zorluklarına da değinen Kahyaoğlu, başarmak için istek olması gerektiğini vurguladı. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kendi başına öğrendi dünya üçüncüsü oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Aralık 2018 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kendi başına öğrendi dünya üçüncüsü oldu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı