ANKARA HABERLERİ

Kavşak adım adım açılıyor

Hürriyet Haber
13.04.2018 - 17:22Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, 3 bin 700 yataklı Bilkent Şehir Hastanesi’ne ulaşım başta olmak üzere bölge trafiğine büyük rahatlık kazandırması amacıyla başlattığı yol projesinin ilk aşaması tamamlandı.

Hürriyet Haber

Üç katlı ODTÜ Teknokent Kavşağı’nın diğer bölümlerindeki çalışmaların da hızlı bir şekilde tamamlanarak hizmete girmesinin planlandığını açıklayan yetkililer, “Bilkent Şehir Hastanesi’nin de açılmasıyla birlikte kavşağımız bağlantıları ve çevre düzenlemesiyle birlikte tamamen trafiğe açık hale gelmiş olacak” bilgisini verdiler. Söz konusu kavşağın tamamlanmasının ardından da çevre yollarla bağlantılarını sağlayacak olan bulvar çalışmalarına başlanacağını belirten yetkililer, Şehir Hastanesi çevresi yollarının adım adım tamamlanarak, bir bir hizmete gireceğini kaydettiler.

YÜZDE 80 TAMAMLANDI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın incelemelerde bulunduğu ODTÜ Teknokent Kavşağı’nda ‘Çalışmaları hızlandırın’ talimatının ardından belediye ekipleri gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Köprülü kavşağın, Bilkent-Eskişehir Yolu yönünün açılmasıyla, trafiğin köprü üstüne alınacağını ve bu sayede de hem transit akışın sağlanacağını hem de alttaki kavşak çalışmalarının daha rahat ve hızlı bir şekilde yapılabileceği bilgisini veren yetkililer, “Bilkent’e gidiş yönü alttan devam edecek. Ancak her iki yönde de daha rahat bir trafik sağlanmış olacak. Eskişehir Yolu yönünü trafiğe açmamızın ardından köprülü kavşağı da açmayı hedefliyoruz. Şehir Hastanesi hizmete girmeden yolu trafiğe açmış olacağız. Çalışmalarımızı yüzde 80 oranında tamamladık” dediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kavşak adım adım açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2018 tarihinde saat 17 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kavşak adım adım açılıyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı