ANKARA HABERLERİ

Kadın ve çevre için farkındalık toplantısı

Hürriyet Haber
24.02.2019 - 10:19Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi’nin Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında, Frankfurt Belediyesi ile ‘Kadınları Güçlendirerek Dirençli Kentler Oluşturma Projesi’ ilk toplantısı yapıldı.

Hürriyet Haber

Toplantıya Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de katıldı. Taşdelen projenin öncelikle ‘çevre’ ve ‘kadın’ bileşenlerinden oluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sosyal ve teknik boyutları olan, kent yaşamı için son derece önemli bir projeye başlıyoruz. Bu nedenle heyecanlıyız, projenin yurtdışı ortağı Frankfurt Belediyesi ile işbirliği içinde çalışarak, karşılıklı bilgi ve deneyimlerimizi paylaşacağız” dedi. Kadın ve çevre sorunlarına yönelik farkındalığı artırmayı hedefleyen proje, ‘iklim dostu kadınlar’ eliyle daha sağlıklı ve yaşanabilir bir Çankaya yaratmayı planlıyor. Proje sonunda kamuoyunun bilgilendirilmesi ve farkındalığın artırılması adına uluslararası bir konferans düzenlenerek, enerji verimli ev aletleri listesi içeren bir rehber kitapçık oluşturulması da planlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kadın ve çevre için farkındalık toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2019 tarihinde saat 10 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadın ve çevre için farkındalık toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı