ANKARA HABERLERİ

İzlediği Kore dizisi hayatını değiştirdi

AA
05.01.2019 - 15:44Son Güncelleme :

Televizyonda izlediği Kore dizisinden etkilenerek, Kore mutfağına merak salan Aylin Doğaner, 5 yılda meslek edindirme kurslarında aldığı eğitimlerin ardından önce Kore yemekleri yarışmasında Türkiye birincisi seçildi, ardından Başkent Üniversitesi Termopolium Gastronomi Akademisi’nde eğitim vermeye başladı. Doğaner, Kore mutfağına ilgisini şöyle anlattı:

AA

ÇEŞİTLİ KARIŞIMLARLA DEĞİŞİK LEZZETLER

“Kore Büyükelçiliği’nin Kültür Merkezi’nde ücretsiz yemek kurslarıyla birlikte meslek edindirme kurslarına başladım. Yaklaşık 5 senedir Kore mutfağıyla beraber Türk mutfağını da devam ettirip, aşçılık belgemi, usta öğreticilik ve ustalık belgelerimin hepsini aldım. Başkent Üniversitesi Termopolium Gastronomi Akademisi’nde şef eğitmen olarak bu işe gönül veriyorum. Kore mutfağı dünyanın en sağlıklı mutfağı olarak kabul ediliyor. Fermantasyon olarak yapılan işlemler şu anda çok popüler. Çünkü doğal yollardan fermante yapılıyor. Çeşitli karışımlarla çok değişik lezzetler elde ediliyor.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İzlediği Kore dizisi hayatını değiştirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ocak 2019 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzlediği Kore dizisi hayatını değiştirdi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı