ANKARA HABERLERİ

Gümrük Muhafaza personelinden özlük çağrısı

Hürriyet Haber
25.01.2019 - 10:33Son Güncelleme :

Merkezi Ankara’da bulunan Gümrük Muhafaza Personeli Derneği’nin Başkanı Alp Eren Akgül, gümrük muhafaza memurları ve amirlerinin özlük haklarıyla ilgili sorunlarını TBMM’ye ve ilgili makamlara taşıdıklarını, milletvekillerinden kanun teklifi konusunda destek beklediklerini söyledi.

Hürriyet Haber

Diğer adli kolluk birimlerinin sahip olduğu özlük haklarının kendilerine tanınması ve adaletsizliğin giderilmesi için faaliyet yürüttüklerini belirten Akgül, “Milliyetçi Hareket Partisi, muhafaza teşkilatının taleplerindeki haklılığına inanarak konuyu TBMM’ye taşıdı. Grup olarak bir kanun teklifi TBMM Komisyonu’na iletildi. Cumhur İttifakı kapsamında bahse konu teklifin yasalaşması için AK Parti ve MHP milletvekillerinin desteklerini bekliyoruz” dedi.

DİĞER BİRİMLERLE EŞİTLENSİN

Akgül, taleplerini ise şöyle anlattı: “Gümrük Muhafaza memurlarının yüzde 92’si lisans, yüzde 8’i yüksek lisans mezunlarından oluşuyor. Ancak muhafaza memur ve amirlerinin ek göstergeleri, başka kurumlardaki birçok lise, hatta ortaokul mezunlarının bile altında. Ek göstergelerimizin jandarma, polis, sahil güvenlik birimleriyle eşitlenmesini talep ediyoruz. Yıpranma hakkının diğer mücadeleci birimlere olduğu gibi personelimize de tanınmasını istiyoruz. Rotasyon uygulamasının yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz. Muhafaza memurlarının, müstakil bir hizmet kategorisinde değerlendirilmesini ve bu kapsamda hizmet tazminatlarımızın yeniden belirlenmesini talep ediyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gümrük Muhafaza personelinden özlük çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ocak 2019 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümrük Muhafaza personelinden özlük çağrısı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ekim 2019, Salı
 • İmsak
  05:27
 • Güneş
  06:50
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı