ANKARA HABERLERİ

Gönüllüler çok iyi örgütlenmeli

Aybüke İNAL/AA
10.02.2019 - 17:41Son Güncelleme :

Ankara'da 75 yaşındaki Mehmet Armağan Akçay, yaralı ve hasta sokak köpekleri için oluşturduğu barınakta sahipsiz 86 hayvanın bakımını üstleniyor.

Aybüke İNAL/AA

Haftanın bazı günleri özellikle kırsal alanları dolaşan Akçay, beslenme imkanı bulamayan hasta ya da yaralı köpekleri aracına alarak, Gölbaşı ilçesinde hayvanseverlerin de desteğiyle oluşturduğu, "yaşam alanı" olarak nitelendirdiği barınağa getiriyor.  Türkiye'de 250'nin üzerinde barınağın faaliyet gösterdiğini, buralarda çok fazla personelin çalıştığını dile getiren Akçay, şunları kaydetti: "Halbuki bizler güçlü olup, köpekleri sahiplenip, sahiplendirebilirsek, belediyelerin külfetini azalttığımız için onlardan kulübe, tasma, ilaç, mama isteyebiliriz. Bunun için gönüllülerin çok iyi örgütlenmesi, bir çatı altında birleşmesi gerekiyor. Gerçek hayvanseverlerin gücünü bir araya getirmenin yollarını bulmamız lazım. O zaman her şey kolay olacak. Hiç zor değil. Ben inanıyorum. Köpekleri fabrikalar, iş yerleri, apartmanlara sahiplendirmek istiyorum. Bu potansiyeli harekete geçirebilirsek hiçbir köpek sokakta, dağda, ıssız ortamda kalmaz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gönüllüler çok iyi örgütlenmeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Şubat 2019 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gönüllüler çok iyi örgütlenmeli haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı