ANKARA HABERLERİ

Ev hanımlığından kulüp başkanlığına

Ömer Hakan KİBAR/AA
07.03.2019 - 15:06Son Güncelleme :

Paralimpik milli okçu Handan Biroğlu, kendisini milli takıma taşıyan ve kapatılmak üzere olan Onok Kulübü’nü satın alıp yeni sporcular yetiştirmeye başladı.

Ömer Hakan KİBAR/AA

21 yaşında geçirdiği kaza sonucu omurilik felci olan Biroğlu, "34 yaşına kadar ev hanımıyken daha sonra sporun içinde olmaya karar verdim. Milli olup paralimpik oyunları gördüm. Hayat hep bir basamak üste çıktı. Onok Kulübü’nü eski başkan kapatacağını söylemişti. Ben de kapanmasını istemedim. Çünkü bu kulüp ‘beni ben yapan’ bir yerdi. Bu çarkı döndüreceğime inandım. Sonrasında bu işin ticaret kısmına girdim. Kızım olmasa bugün burada olmayacaktım. O gücü kendimde bulamazdım. Kızım benim için tetikleyici bir neden oldu" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ev hanımlığından kulüp başkanlığına hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mart 2019 tarihinde saat 15 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ev hanımlığından kulüp başkanlığına haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı