ANKARA HABERLERİ

Egzoz ölçümü plakaya entegre olacak

AA
14.04.2019 - 14:33Son Güncelleme :

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, motorlu taşıt kirliliğini en aza indirerek, bu tahribatı ortadan kaldırmak için Bakanlık olarak, egzoz gazı emisyon ölçümlerinin takibinin sağlanmasının, ölçüm yaptırmayan taşıtların tespiti ve usulsüz ölçümlerin önüne geçilmesi amacıyla ‘Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Takip Sistemi’ni kurduklarını anlattı.

AA

Kurum, egzoz denetimlerinde, seyir halindeki tüm araçların durdurulması yerine sadece ölçüm yaptırmayanların tespitine yönelik uygulamanın bu yıl pilot olarak Ankara’da gerçekleşeceğini belirterek, “Bu kapsamda Ankara İl Müdürlüğü’ne ait egzoz gazı emisyon ölçüm aracına monte edilen sistemle, entegre ‘Plaka Tanıma Sistemi’ kurulacak” dedi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Egzoz ölçümü plakaya entegre olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2019 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Egzoz ölçümü plakaya entegre olacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı