ANKARA HABERLERİ

Dükkândan atölyeye

AA
26.12.2018 - 09:50Son Güncelleme :

Dedesinden devraldığı çiçekçilik mesleğini 7 yıldır sürdüren Yasin Umaç, yeni yıla sayılı günler kala, yılbaşı süslemelerini bizzat yapmak isteyen müşterileri için dükkânını eğitim atölyesine dönüştürdü.

AA

Özellikle kadınların, yılbaşı süslerini emek vererek yapmak istediklerini belirten Umaç, kapı süslerini evde hazırlamak isteyenler için şu önerilerde bulundu: “Kapı süslerini, evdeki malzemelerle, fazla alışveriş yapmadan yapabiliriz. Silikon tabancasından ziyade hayal gücü bizim için en önemlisi. Straforu yuvarlak bir şekilde keserek temel bir malzeme elde edebiliriz. İsteyenler, üzeri iple sarılmış straforu çam görünümlü plastik malzeme veya çam ağacının uçlarından aldıkları yapraklarla bezeyebilirler. Kapı süsünü yılbaşına indirgememek gerekiyor. Bu süsler, dekor için oldukça şık bir sunum oluşturuyor. Yılbaşı geçtikten sonra da kullanılabilirler. Bu derslerde katılımcılar, yeni yılın heyecanını hazırlık yaparken yaşamış oluyorlar.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dükkândan atölyeye hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Aralık 2018 tarihinde saat 09 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dükkândan atölyeye haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı