ANKARA HABERLERİ

Denklik sağlanıyor

Hürriyet Haber
21.10.2019 - 16:38 |Son Güncelleme :

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları (ANKÜ), 2016’dan beri sürdürdüğü Cambridge Uluslararası Programları’nın Avrupa Bölge Direktörü Peter Monteath’ı ağırladı.

Hürriyet Haber

Düzenlenen ‘ANKÜ Motivation Talks’ etkinliği çerçevesinde ziyarette bulunan Monteath; öğrenciler ile uluslararası programların önemi, programların yaşam becerileri ve gelecek yaşantıya olumlu etkileri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Monteath, Cambridge English sertifikalarının, sınav puanına bağlı olarak birçok ülke ile üniversitede hazırlık programlarını atlamada kullanılabileceğini belirtti. Ayrıca Monteath, Cambridge A Level programlarına devam edecek öğrencilerin de aldıkları dersler üzerinden üniversitelerde denklik sağlayabileceklerine vurgu yaptı.

GLOBAL FARKINDALIK

Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş ise program sertifikalarının başta İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Singapur olmak üzere yurt dışında pek çok ülkede yer alan üniversitelerin lisans programlarına kabulde geçerliliği olmasına işaret etti. Erkan İbiş, “5-19 yaş arasındaki öğrenciler için geliştirilen ve 160 ülkede 10 binden fazla okulda uygulanan programlar, öğrencilerimizde global farkındalık, dünya vatandaşı olma, problem çözme, eleştirel düşünme, bağımsız araştırma ve işbirliği yapma gibi iş ve eğitim dünyasında gerekli olan becerileri kazanmalarına dönük programlardır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Denklik sağlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2019 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denklik sağlanıyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ocak 2020, Cumartesi
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  08:01
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı