ANKARA HABERLERİ

Çankaya’nın sertifikalı babaları

Hürriyet Haber
02.03.2018 - 09:28Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi’nin, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile birlikte düzenlediği ‘Baba Destek Programı’ ilk mezunlarını verdi.

Hürriyet Haber

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde, sertifikalarını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in elinden alan 110 baba, Çankaya’nın ilk sertifikalı babaları oldu. Taşdelen, “Programa katılan babaların, hayata eşitlikçi, sevgiye ve paylaşıma dayalı bir pencereden baktıkları inancındayım” dedi.
Eğitimle, 3-6 ile 7-11 yaşları arasında çocukları olan babaların çocuk gelişimi konusunda bilgi edinmesi sağlandı. Çocuk yetiştirmenin sadece annenin işi olmadığının babaların da eşit bir şekilde sürece katılması gerektiğinin aktarıldığı eğitimde, farkındalık yaratmak, çocuklarıyla zaman geçiren, onlarla ilgilenen, gelişimlerine katkıda bulunan baba olmanın önemini anlatmak amaçlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çankaya’nın sertifikalı babaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Mart 2018 tarihinde saat 09 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankaya’nın sertifikalı babaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı