ANKARA HABERLERİÇANKAYA HABERLERİ

Kanserli sokak hayvanlarına 'kemoterapötik tedavi' yöntemi

DHA
14.11.2019 - 17:06 |Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sokak hayvanlarında 'çiftleşme ile bulaşan tümör' adı verilen 'Transmissible Veneral Tumuor' (TVT) hastalığının tedavisinde 'kemoterapötik tedavi' uygulanıyor.
Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, sokak hayvanlarının en ağır hastalıklarından biri olan 'bulaşıcı tümör' (Transmissible Veneral Tumuor- TVT) ile mücadele ediyor. Merkezde 2018 yılından bu yana 100'e yakın sokak hayvanı TVT tedavisi gördü. Köpeklerin çiftleşme ile bulaşan tümör olarak adlandırılan TVT tedavisinde kemoterapötik ve ışın tedavisi uygulamalarının olumlu sonuç verdiği belirtildi. Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkez'inde, ağır cerrahi müdahalenin dışında hayvanların genel sağlık taraması yapılıyor ve basit yaralanmalara müdahale ediliyor. Merkezde ayrıca, sokakta yaşaması mümkün olmayan yaşlı ve sakat hayvanların da tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, güven içinde yaşamaları sağlanıyor.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankaya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankaya ilinden Kanserli sokak hayvanlarına 'kemoterapötik tedavi' yöntemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Kasım 2019 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kanserli sokak hayvanlarına 'kemoterapötik tedavi' yöntemi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:25
 • Güneş
  07:56
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı