ANKARA HABERLERİ ÇANKAYA HABERLERİ

Çankaya Belediyesi'nden 'Otizm Farkındalık Ayı' etkinliği

DHA
06.04.2019 - 12:43Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi, 'Otizm Farkındalık Ayı' kapsamında Kuğulu Park'ta düzenlenen etkinliğe ev sahipliği yaptı.
'Otizm Farkındalık Ayı' kapsamında Kuğulu Park’ta geniş katılımlı bir etkinlik düzenlendi. Çankaya Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı etkinliğe, Çankaya Belediyesi Çengel Atölye, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), Otizm Vakfı, İlgi Otizm Derneği, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği, Özkaya Tıp Merkezi ve Lokman Hekim Hastanesi de katkıda bulundu. Çankaya Belediyesi'nin döviz ve bilinçlendirme broşürleri dağıttığı etkinlik, park içinde yapılan yürüyüşle başladı. Yürüyüşün ardından yere serilen beze mavi boyayla el izlerini basan yüzlerce kişi 'otizmin farkındayım' mesajı verdi.
Etkinlikte, otizmli çocuklar ve vatandaşların hep birlikte mavi balonları gökyüzüne bırakmaları renkli görüntülere sahne oldu.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankaya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankaya ilinden Çankaya Belediyesi'nden 'Otizm Farkındalık Ayı' etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Nisan 2019 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çankaya Belediyesi'nden 'Otizm Farkındalık Ayı' etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı