ANKARA HABERLERİ

CanBee’nin uydusu ABD’ye gidiyor

Hürriyet Haber
28.03.2019 - 15:11Son Güncelleme :

Çankaya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri, dünya çapındaki ‘en prestijli model uydu yarışmaları’ arasında gösterilen CanSat’ta, Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Hürriyet Haber

Amerikan Astronomi Topluluğu (AAS), Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile çok uluslu ileri teknoloji ve havacılık şirketi Lockheed Martin tarafından düzenlenen yarışmanın ilk aşamasını başarıyla geçen Çankaya Üniversitesi Model Uydu Takımı ‘CanBee’, ilk 40 üniversite arasında 100 üzerinden 97.29 puan ile 14’üncü sırada yer alarak, finale kaldı. 100’den fazla üniversitenin mücadele ettiği yarışmaya ilk kez katılan Çankaya Üniversitesi öğrencileri, 14-16 Haziran’da ABD’nin Teksas eyaletinde düzenlenecek finalde birinciliği etmek istediklerini söyledi. Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Can Çoğun, “Bugüne kadar ulusal ve uluslararası başarılara imza atan öğrenci ve akademik personelimiz, üniversitenin sunduğu modern, son teknolojiyle donatılmış laboratuvarlarda çalışma imkânı buluyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CanBee’nin uydusu ABD’ye gidiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2019 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CanBee’nin uydusu ABD’ye gidiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı