ANKARA HABERLERİ

Brezilyalı besteci Ankara’da anıldı

Haşim KILIÇ
09.03.2019 - 14:40Son Güncelleme :

Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Eduardo Riccardo Gradilone Neto ve eşi Diva Cristina Gradilone, Brezilyalı ünlü besteci Chiquinha Gonzaga anısına saygı konseri düzenledi.

Haşim KILIÇ

Brezilya Büyükelçiliği’nde gerçekleşen konsere bazı kadın büyükelçiler ve çok sayıda sefire ile davetliler katıldı. Davetin ev sahipliğini Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Eduardo Riccardo Gradilone Neto ve eşi Diva Cristina Gradilone üstlendi. Diva Cristina Gradilone, açılış konuşmasında Brezilyalı ünlü besteci Chiquinha Gonzaga’nın ülkesinin en önemli müzik insanları arasında bulunduğunu, 77 opera ve 2 binden fazla şarkı bestelediğini ifade etti.
Konserde genç sanatçılar piyanoda Damla Kaya ve flütte Aslıhan Sağıroğulları ile perküsyon ve piyanoda Vera Erdinç, Gonzaga’nın bestelerini seslendirdi. Yaklaşık bir saat süren konserin son şarkısında salondaki davetliler dans etti. Konser, renkli görüntülerle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Brezilyalı besteci Ankara’da anıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mart 2019 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Brezilyalı besteci Ankara’da anıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı