ANKARA HABERLERİ

Binlerce levha yerleştiriliyor

Hürriyet Haber
25.12.2018 - 09:00Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni yön levhalarının montaj çalışmalarına başladı.

Hürriyet Haber

Yıpranan ve kullanılamaz hale gelen levhaları da yenileriyle değiştirdiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Mümtaz Durlanık, “Bin 400 takım ve yaklaşık 6 bin yön panelinden oluşan yeni levhaları, şehrin ihtiyaç bulunan noktalarına yerleştirme çalışmalarına başladık” dedi. Yeni levhaların montaj çalışmalarının yıl boyu hızlı bir şekilde yapılacağı bilgisini veren Durlanık, yön levhalarına reklam ve broşür asılmaması uyarısında bulundu. Reklam ve ilan yapıştırmanın yasak olduğuna dikkat çeken Durlanık, vatandaşların bu konuda hassasiyet göstermelerini isteyerek, şunları söyledi:

İLAN YAPIŞTIRANA CEZASI VAR

“Bizim yenilediğimiz veya yeni montajını gerçekleştirdiğimiz işaret ve yön levha direklerimizi bazı vatandaşlarımız reklam panosu olarak kullanabiliyor. Bu gibi durumlarda sürücülerimiz ve yayalarımız levhaları okumakta zorlanıyor ve olumsuz durumlar yaşanabiliyor. Vatandaşlarımızdan ricamız, bu direklerimizi reklam panosu gibi kullanılmaları. Aksi takdirde aykırı davrananlar hakkında, 2918 sayılı trafik kanunun ilgili maddeleri ile 5326 sayılı kabahatler kanunun 42/1 maddesine göre idari ve para cezası uygulanıyor.” Yeni levhalar gece ve gündüz rahatlıkla görülebilen, ışığın doğru şekilde geri yansıtılmasını sağlayan reflektif malzemeler kullanılarak imal ediliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Binlerce levha yerleştiriliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Aralık 2018 tarihinde saat 09 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Binlerce levha yerleştiriliyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı