ANKARA HABERLERİ

Bin 575 saatte 289 şiddet unsuru

Hürriyet Haber
09.03.2019 - 10:40Son Güncelleme :

Mavi Kapı Derneği ve İnsan Hakları Eğitimi Derneği Konya Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencileriyle iş birliğinde kadına şiddetin medya etkini ölçmek için bir çalışma başlattı.

Hürriyet Haber

Çalışma kapsamında 15 ulusal televizyon kanalından 171 dizi, 122 haber programı, 183 eğlence ve 21 belgesel programı toplam da bin 575 saat süreyle şiddet öğeleri yönünden değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda şiddet unsuru içeren 289 unsur tespit edildiğini açıklayan Mavi Kapı Dernek Başkanı Ozan Canyurt şunları söyledi:
ERKEK ELİYLE ‘DUR’ DİYORUZ

“Her türü kötü olan şiddetin belki de en kötü ve en acımasızı olan kadına karşı şiddete erkek eli ile dur diyoruz, dur demeye de devam edeceğiz. Kadına yönelik şiddetin her şeyden önce insan hakkı ihlali olduğunu düşünüyoruz. Bugün, bu insanlık dışı uygulamayı bir kez daha anımsayarak mücadele gücümüzü ve bilincimizi tazeliyoruz. Kadına yönelik şiddet cinsiyet ayrımcılığının sonucudur fakat asla tek bir cinsiyetin sorunu değildir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bin 575 saatte 289 şiddet unsuru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mart 2019 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bin 575 saatte 289 şiddet unsuru haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı