ANKARA HABERLERİ

Bilim ve sanat dolu bir gün

Hürriyet Haber
31.03.2018 - 13:43Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi’nin bilim gezilerine katılan Aziz Altıpınar Ortaokulu 6. Sınıf öğrencileri, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi’nde bilimin birçok farklı yönü ile buluşturdu.

Hürriyet Haber

Selçuklulardan Hititlere ve Atatürk dönemine kadar farklı tarihsel dönemlerde insanların yaşamları hakkında bilgiler veren evlerden, sağlık amaçlı kullanılan aletlere kadar birçok bilimsel gelişmeyi bir arada görme imkanı bulan çocuklar keyifli bir gün geçirdi. Çocuklar en çok savunma alanında kullanılmış savaş uçakları ile eski trenlere ilgi gösterdi.

MİNİK DOKUNUŞLAR

Öte yandan Çankaya Belediyesi Çamlıtepe Atlas Kreşi’ndeki çocuklar da kilden seramik yapıp tiyatro oyunu izledi. Atölyede seramiklerini tamamlayan çocuklar bilgisayar ve tabletle çok haşır neşir olan ve sonunda birer robota dönüşen çocuğun hikayesinin anlatıldığı Şamata Tiyatro Topluluğu’nun oyunlaştırdığı ‘Benim Canım Oyuncağım’ adlı tiyatro oyununu izledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bilim ve sanat dolu bir gün hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2018 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilim ve sanat dolu bir gün haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı