ANKARA HABERLERİ

Alın teri ile para kazansınlar

Nursima ÖZONUR-Kaan ULU/DHA
06.02.2019 - 09:38Son Güncelleme :

Ankara'da, 25 yaşında geçirdiği hastalık sonucu iki bacağı da diz altından kesilen Ahmet Ateş (76), Kızılay’da açtığı tezgahında mendil satarak ailesinin geçimini sağlıyor.

Nursima ÖZONUR-Kaan ULU/DHA

Hastalığı nedeniyle zor günler geçirdiğini belirten evli ve 3 çocuk babası Ahmet Ateş şöyle devam etti: “Eşim ile hayata tutundum. Yaz kış burada tezgahımı açarak mendil satıyorum. Rahatsız olduğum zaman gelemiyorum. Eşim Fatma, 65 yaşında. Bazen onunla açıyoruz tezgahı. Ekmek parası, ne yapalım? Eve ekmek götürecek kadar çalışıyorum. Protez taktırdım; ama çok zorlandım. İşlerimi halledemedim. Böyle yaşamaya alıştım. Bugüne kadar hiç dilenmedim. Yıllardır mendil satarak eve ekmek götürüyorum. Eli, ayağı tutan; ama dilenen gençleri görünce üzülüyorum. Dilenmeden, alın teri ile para kazansınlar.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Alın teri ile para kazansınlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Şubat 2019 tarihinde saat 09 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alın teri ile para kazansınlar haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı