ANKARA HABERLERİ

7’den 77’ye Kızak Şenliği

Mert Gökhan KOÇ
28.01.2019 - 13:59Son Güncelleme :

Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı’nda geleneksel hale gelen ve önceki gün düzenlenen Kızak Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Binlerce vatandaş kızak, bot, leğen, şambrel ve naylon malzemelerle kayarak eğlendi.

Mert Gökhan KOÇ

 

Beypazarı’na bağlı bin 650 rakımlı Karaşar Mahallesi’ndeki Kirazyanı Yaylası’nda düzenlenen Kızak Şenliği, snowboard sporcularının meşaleli gösterisiyle başladı. Ardından 7’den 77’ye binlerce vatandaş, tepelerden kayarak gün boyunca eğlenceli vakit geçirdi. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan da vatandaşlarla beraber kızağa bindi. Başkan Kaplan, 2014’ten beri Kızak Şenliği’ni düzenlediklerini belirterek “Kış günlerinde vatandaşlarımızın evlerine kapandığı dönemlerde bu etkinliğimiz herkese ayrı bir enerji katıyor. Şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenler için böyle bir organizasyonu hayata geçirdik. Beypazarı’nın çeşitli güzelliklerinden biri de Kirazyanı Yaylası. Buraya gelenler, şehir merkezinde göremeyeceği kadar kar görür. Bugün de doğanın bize verdiği muhteşem güzellikleri hep beraber burada yaşıyoruz” diye konuştu. Kızak Şenliği’nde, çeşitli animasyon gösterileri de yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 7’den 77’ye Kızak Şenliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2019 tarihinde saat 13 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 7’den 77’ye Kızak Şenliği haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı