ANKARA HABERLERİ

25 bin 525 ücretsiz evde bakım hizmeti

Hürriyet Haber
11.03.2018 - 15:53Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi’nin Evde Temizlik ve Evde Sağlık hizmetinden binlerce vatandaş yararlanıyor.

Hürriyet Haber

Evde Sağlık Birimi pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü, şeker ölçümü, kan tetkiki için kan örneği alma gibi birinci basamak sağlık hizmetlerini 4 yılda 21 bin 545 kişiye verdi. Evde Temizlik Hizmet Birimi ise 2014 yılından bu yana 3 bin 980 haneye temizlik hizmeti verdi. 65 yaş üstü, bakıma muhtaç, engelli bireyin bakımını üstlenmiş olup ev temizliğini gerçekleştiremeyen ve ekonomik yetersizlik nedeniyle temizlik hizmeti satın alamayan vatandaşlar bu hizmetten ücretsiz yararlanabiliyor.
Çankaya Belediye Başkan Alper Taşdelen, “Sosyal demokrat belediyecilik, ihtiyacı olanın yanında olmayı dost eli uzatmayı gerektirir. Biz bu anlayışla vatandaşlarımızın her anlamda yanında olmaya çaba gösteriyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 25 bin 525 ücretsiz evde bakım hizmeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2018 tarihinde saat 15 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 25 bin 525 ücretsiz evde bakım hizmeti haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı