ANKARA HABERLERİ

2 bin 388 Nüvit aranıyor

Haşim KILIÇ
29.04.2019 - 15:14Son Güncelleme :

‘Müjde’ anlamına gelen ‘Nüvit’ ismine sahip kişilerin kurduğu Nüvit Topluluğu’nun üyeleri, Atlı Spor Kulübü’nde düzenlenen gecede buluştu.

Haşim KILIÇ

Kuşadası’nda yaşayan makine mühendisi Nüvit Yenioğlu tarafından 2015’te kurulan Nüvit Topluluğu üyelerinin buluşmasına Ankara’nın yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından Nüvit isimli vatandaşlar katıldı. Topluluğun başkanı Yenioğlu, şöyle konuştu: “Daha önce bu toplantıyı İstanbul ve İzmir’de yaptık. Türkiye genelinde toplam 2 bin 518 Nüvit var. Biz 130’una ulaşabildik. Amacımız tüm Nüvit’lere ulaşabilmek. Nüvit’in isim anlamı ‘Müjde’. Amerikan kökenli bir isim. İsmimizi çok seviyoruz, özel bir isim. Hiç tanımadığımız Nüvitlerle kardeş gibi hissediyoruz. Bu insanlar hayatlarında ilk kez bir araya geliyor, sonra herkes birbirini evine davet ediyor. Ankara’da 39, İstanbul’da 74 Nüvit var. Bu akşam burada 55 Nüvit bulunuyor. Nüvit unisex bir isim. Bu gece buraya katılan 55 Nüvit’in 34’ü erkek, 21’i kadın.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 2 bin 388 Nüvit aranıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2019 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 2 bin 388 Nüvit aranıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı