ADANA HABERLERİ

Hemşehrilerimizin konforu bizim için önemli

dha Akif ÖZDEMİR
28.06.2018 - 09:41Son Güncelleme :

ADANA Büyükşehir Belediyesi tarafından 38 milyon liralık yatırımla TEMSA'dan satın alınan 60 otobüsün teslim töreni gerçekleştirildi.

dha Akif ÖZDEMİR

Törene Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, belediye meclis üyeleri ve bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan TEMSA Genel Müdürü Yıldırım, Adana Büyükşehir Belediyesine 2018 yılı içerisinde 10 adet elektrikli otobüs teslim edeceklerinin müjdesini vererek teslim edilen 60 otobüsün kente hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise, şunları söyledi:

"TEMSA, Adananın haklı gururu, yüz akı, ulaşmayı hedeflediğimiz Türkiyenin önemli bir üretim merkezidir. Yurt dışı gezilerimizde TEMSA otobüslerini görüyoruz ve bir Adanalı olarak bunun sevincini yaşıyoruz. TEMSA dünyada otomotiv sektöründe ayrıca kendi markasını kendisi üreten ve sürdürülebilir hale getiren 2 ya da 3 fabrikadan birisi. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak 2018 yılı itibarı ile TEMSAdan 60 adet 2018 model Avenue LF plus otobüsleri filomuza kattık. Bu otobüslerde yeni teknolojilik imkanlar kullanılmış olup araçların her türlü teknik verilerini anlık olarak cep telefonu ve bilgisayarlardan takip etme imkanımız olacak. 2014 yılından itibaren toplam 143 adet Temsa Avenue ve ilçelerdeki vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına oturma kapasitesi yüksek, yolcularımızın konforlu seyahat etmesini sağlayan 10 adet Temsa Tourmalin araç aldık. Filomuza 2014 yılından itibaren toplam 153 adet yeni araç alımı sağladık. Ayrıca 2014 yılında 66 adet olan hat sayımız şu an itibari ile 97 adete çıkarıldı."

Törenin ardından kurdele kesimi yapılarak TEMSAdan Adana Büyükşehir Belediyesine 60 otobüsün teslimi gerçekleştirildi.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Hemşehrilerimizin konforu bizim için önemli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Haziran 2018 tarihinde saat 09 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hemşehrilerimizin konforu bizim için önemli haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı