ADANA HABERLERİ ÇUKUROVA HABERLERİ

ADEO, 2 tona yakın miadı dolmuş ilacı bertaraf ettirdi

dha
25.12.2018 - 11:00Son Güncelleme :

ADANA Eczacı Odası (ADEO), eczane ve hastanelerde bulunan tarihi geçmiş ilaçları toplayarak, sağlıklı bir şekilde bertaraf edilmesi için Özel Atık İmha Tesislerine gönderiyor.

dhaADEO Genel Sekreteri Ö.Mürsel Yalbuzdağ, 2015’ten beri düzenli olarak tarihi geçmiş ilaçları imha tesisine gönderdiklerini belirtti. Yalbuzdağ şöyle konuştu:

"Adana Eczacı Odası olarak 2015 yılından başlattığımız bu anlamlı çalışmayı her yıl düzenli olarak yapıyoruz. Amacımız; çevrenin korunması, halk sağlığının korunması ve ilaç atıklarının toprağa karışmaması adına Tehlikeli Atık Statüsünde olan miadı dolmuş ilaçları Çevre Mevzuatına uygun olarak ÇEKOOP üzerinden Özel Atık İmha Tesislerinde imha ettiriyoruz. Adana’dan 1.8 ton miadı geçmiş ilacı, çevre ve insan sağlığına zarar vermeden topladık ve imhası için Atık Bertaraf Tesisine gönderdik.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çukurova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çukurova ilinden ADEO, 2 tona yakın miadı dolmuş ilacı bertaraf ettirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Aralık 2018 tarihinde saat 11 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ADEO, 2 tona yakın miadı dolmuş ilacı bertaraf ettirdi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı