ANKARA HABERLERİ

Yenimahalle'de tiyatroyla diş sağlığı eğitimi

DHA
27.03.2016 - 11:53Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi, çocukların heyecanla beklediği "Diş Mikropları Kaktüs ile Baktüs" müzikli tiyatro oyununu Yenimahalleli miniklerle buluşturdu. 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda sahnelenen ücretsiz oyunu çok seven çocuklar diş sağlığı ile ilgili yepyeni bilgiler edinip, kendilerine sorulan soruları cevapladılar.
KREŞLİ MİNİKLER PÜR DİKKAT
İki diş mikrobu olan Kaktüs ile Baktüs'ün amaçları daha çok insanın içine girerek çoğalmak ve güçlenmektir. Bunun için ilk hedefleri ilköğretim çağında olan küçük Ayça'dır. Ayça'yla televizyon yıldızları olduklarını söyleyerek arkadaş olurlar. Onu yanlış yönlendirerek diş sağlığının bozulmasına yol açarlar. Ayça ailesinin ve arkadaşlarının önerisiyle diş doktoruna gider ve diş sağlığı ve genel sağlığı için nasıl davranması gerektiğini öğrenir. Böylece mikroplardan kurtulur.
14 NİSAN'A KADAR SAHNE YAPACAK
Tiyatro oyununun her anını büyük bir heyecanla pür dikkat izleyen çocuklar zaman zamanda oyuna dahil oldu. 24 Mart Perşembe günü başlayan 'Diş Mikropları Kaktüs ile Baktüs' adlı oyun 14 Nisan Perşembe gününe kadar her Salı saat 10.00'da, her Perşembe ve Pazar günü de saat 14.00'da Yenimahalle Belediyesi 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda sahnelenmeye devam edecek.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yenimahalle'de tiyatroyla diş sağlığı eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yenimahalle'de tiyatroyla diş sağlığı eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı