ANKARA HABERLERİ

Yenimahalle Belediyesi'nden çocuklara ders takviyesi

DHA
14.02.2018 - 10:54Son Güncelleme :
DHA

ANKARA,(DHA)-YENİMAHALLE Belediyesi ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ümitköy Şubesi’nin 2010 yılında hayata geçirdiği "Çağlayan Gençlik" projesi kapsamında bine yakın ilk, orta ve lise düzeyinde çocuğa ders takviyesi yapıldı.
Şentepeli öğrencilerin derslerine takviye yapan ve aynı zamanda düzenlenen sosyal aktivitelerle öğrencileri hayata bağlayan "Çağlayan Gençlik" projesi hızla devam ediyor. İlk ve orta öğretim düzeyindeki gençlere etüt hizmetinin verildiği proje çerçevesinde, 2'inci dönem eğitimlerine de start verildi. 95 kayıtlı çocuk okullarında başarıyı yakalamak için aralıksız çalışıyor. Proje kapsamında üniversite öğrencilerinden Türkçe, Matematik, İngilizce gibi branşlarda eğitim alan öğrencilere ÇYDD tarafından burs imkanı da sağlanıyor.

'SAĞLIKLI TOPLUM SAĞLIKLI EĞİTİMDEN GEÇİYOR'

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Sağlıklı toplum sağlıklı eğitimden geçiyor. Eğitim, geleceği aydınlatacak tek yoldur. Anayasamızın değişmez maddelerinden biri de eğitimde fırsat eşitliğidir. Ancak maalesef bugün çarpık bir eğitim sistemine sahibiz. Biz ilçemizde çocuklarımızın iyi yetişmesi için imkanlarımız ölçüsünde elimizden geleni yapıyoruz. Spor tesisleri, gençlik merkezleri, kütüphaneler, derslere yardımcı kurs merkezleri, anaokulları yapıyoruz. Bunlarla da yetinmiyor okulların ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yenimahalle Belediyesi'nden çocuklara ders takviyesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı