ANKARA HABERLERİ

YeniKart destek turları sürüyor

Hürriyet Haber
31.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, YeniKart Projesi ile ilgili destek turlarına devam ediyor. Yaşar, projeyi anlatmak ve destek istemek amacıyla ATİSAN Başkanı Yaşar Özelge ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Hürriyet Haber

YeniKart’ın Türkiye’deki yerel yönetimler için örnek teşkil edecek bir proje olduğunun altını çizen Yaşar, “Bu kart ile hem yoksul vatandaşlarımızın gururu kırılmadan ihtiyaçları giderilecek hem de esnafımız alışverişlerin artmasından dolayı kazanacak. YeniKart Yenimahalle esnafını da koruyan bir kart. Her Yenimahalleli bu karta destek vermelidir” dedi.

YeniKart ile bütün bankacılık işlemlerinin yapılabileceğini ve alışverişlerde indirimlerden faydalanılabileceğini kaydeden Yaşar, “Her Yenimahallelinin bu karttan alması gerektiğini düşünüyorum. Kart ile alışveriş yapan vatandaşlarımız hem kendileri kazanacaklar hem de alışverişlerinden dolayı hayır işleyecekler. Üstelik yardıma muhtaç vatandaşlarımız da şov ve reklam malzemesi olmadan ihtiyaçlarını giderecek. Bu projeye çok inanıyorum ve herkesin bu kartı desteklemesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Galeriler Macunköy’e

Başkan Yaşar, Yenimahalle’de dağınık halde bulunan oto galerilerinin ATİSAN Sanayi Sitesi’nin de bulunduğu Macunköy’e taşınacağını ve böylece bölgenin ticari hareketliliğe kavuşacağını söyledi. Bölgedeki gecekondulaşma sorununa da hızla el atacaklarını kaydeden Başkan Yaşar, gecekondu sahiplerinin haklarının korunarak ev sahibi olmalarının sağlanacağını kaydetti.
ATİSAN Başkanı Yaşar Özelge de Yenimahalle Belediyesi tarafından site çevresinin yeniden düzenlemesinden dolayı Yaşar’a teşekkürlerini sundu. YeniKart’a desteklerini dile getiren Başkan Özelge, Yaşar’ın esnaf olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Özelge, “Bu nedenle başkanımız bizi çok iyi anlıyor. Dertlerimizi de çözümünü de en iyi o biliyor. Bizim dilimizden anlıyor. Ne zaman sorunumuz olsa kapısı bize açık” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde YeniKart destek turları sürüyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı