ŞIRNAK HABERLERİ

Yeni Şırnak'ın ilk parkı 83 dönümlük alanda yaplıyor

DHA
30.03.2017 - 12:19Son Güncelleme :
DHA

Sekvan KÜDEN/ ŞIRNAK,(DHA)- ŞIRNAK kent merkezinde geçen yıl uygulanan sokağa çıkma yasağı ve düzenlenen operasyonların ardından, imar çalışmaları kapsamında ilk parkın yapımına başlandı. 83 dönümlük alanda yapımına başlanan çok amaçlı parkta incelemelerde bulunan Şırnak Valisi Ali İhsan Su, parkın Ağustos ayında tamamlanacağını söyledi.
Geçen yıl kent merkezinde, aralarında örgüt yöneticilerinin de bulunduğu 508 teröristin etkisiz hale getirildiği, 50 tondan oluşan bin 845 el yapımı patlayıcının imha edildiği operasyonun ardından, yeni Şırnak'ın imar çalışmaları sürüyor. İmar ve altyapı çalışmaları kapsamında, Uludere Caddesi üzerinde, Özel İdareye ait 83 dönümlük alandaki park ve mesire projesi tamamlanarak yapım çalışmalarına başlandı.
Vali Ali İhsan Su ve Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, yeni park ve mesire alanını gezerek görevlilerden bilgi aldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Su, parkın Ağustos ayında tamamlanmasını hedeflediklerini belirterek, "Bu proje gibi insanların hayat kalitesini yükseltecek birçok proje daha bir yıl içinde halkımızın hizmetinde olacak. Şırnak ilimize yepyeni çok güzel ve çok özel bir park kazandırıyoruz. Şu anda bulunduğumuz 83 dönümlük bir alan üzerine yeni bir park inşa ediyoruz. Vatandaşlarımızın hizmetine en kısa zamanda sunacağız. Bu parkın içerisinde yapay göletler, kameriye, barbekü alanlarımız, çocukların spor yapabileceği futbol, basketbol ve voleybol sahaları olacak. Yine parkımızın içinde çocuklarımızın gelecekte trafiğe hazırlamak üzere trafik parkı olacak. Çocuklarımız küçük yaşta trafik parkını görmüş ve öğrenmiş olacaklar. Bu ve benzeri her türlü sosyal aktivitenin olabileceği geniş meydanlar olacak. Amfi tiyatrolar olacak. Yani burası bittiği zaman Şırnak’ta vatandaşlarımın çok önemli bir açık havada vakit geçirebilecekleri bir parka kavuşmuş olacaklar. Şimdi çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ağustos ayında bitirmeyi planlıyoruz. İnşallah bitirdiğimizde de hep beraber açılışını gerçekleştireceğiz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şırnak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şırnak ilinden Yeni Şırnak'ın ilk parkı 83 dönümlük alanda yaplıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Şırnak'ın ilk parkı 83 dönümlük alanda yaplıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı