Yeni Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı - Bilecik Haberleri
Bilecik Haberleri

BİLECİK HABERLERİ

  Yeni Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı

  DHA
  08 Nisan 2017 - 11:00Son Güncelleme : 08 Nisan 2017 - 11:01

  Yeni Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı

   

  Cafer ELMAS / BİLECİK,(DHA)- YENİ Bilecik Devlet Hastanesi'nin temel atma töreni Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken'in katılımıyla gerçekleşti.

  Şeyh Edebali Üniversitesi ile BİEN Seramik Fabrikası arasına kurulacak olan 250 yatak kapasiteli, 87 poliklinik sayısına ve 39 yoğun bakım ünitesine sahip yeni Devlet Hastanesi'nin açılışı kurban kesme ve dualar ile gerçekleşti. Temel atma töreninde konuşma gerçekleştiren Bakan Yardımcısı Öğütken, Ertuğrul Gazi'nin mekânına yakışan yeni Hastane'nin eskisine göre kapasitesinin yüzde yüz artırıldığını söyledi. Öte yandan Yeni Devlet Hastanesi'nin mezarlık manzaralı olması ise katılımcılar arasında espri konusu oldu. Öğütken yaptığı konuşmada şunları söyledi:

  "Ertuğrul Gazi'nin mekânına yakışan son teknoloji yararlanarak hazırlayacağımız hastanemiz, hizmet veren eski hastanemizden kapasitesi yüzde 100 arttırılarak 120 yataktan 250 yatağa, kapalı alanı yüzde 400 arttırılarak 14bin 987 metre kareden 59 bin 501 metre kareye çıkarılacaktır. 2002 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı olarak sağlık hizmetlerinde memnuniyeti yüzde 100 artırdık. Arttırmaya devam edeceğiz. Bugün ülkemizde sağlık hizmetinin ulaşmadığı tek bir köy, tek bir mecra kalmadı. Verdiğimiz hizmetin kalitesini artırmak, hasta memnuniyetini daha da yukarılara taşımak için istediği hekimi seçen, haklarını bilen, sağlık hizmetlerinden 24 saat kesintisiz yararlanan bir toplum oluşturmaya çalıştık. İste bu nedenle her geçen gün daha fazla sağlık kuruluşuna ihtiyacımız olmaktadır. Biz bu ihtiyacı karşılayabilmek adına sizlere yeni sağlık kuruluşları, Şehir hastaneleri inşa ediyoruz inşa etmeye devam edeceğiz."

   

  Vali Süleyman Elban da yeni Devlet Hastanesi temel atma töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında şunları ifade etti:

  "Eski dönemlerde sağlık ihtiyacını gidermek için parası olan birçok vatandaşımız yurt dışına giderdi. Eski Türk filmlerinde ya da eski programlarda buna benzer sahneleri hep izlerdik. Ama Allah'a şükürler olsun ki artık yurt dışından birçok insan bizim ülkemize tedavi için geliyor ve sağlık turizmi açısından da ülkemiz ciddi girdi sağlayan ülkelerden birisi haline geldi. Bu açıdan bu turizmi tersine döndürememiş tek yer Bilecik'ti. Biz ise hala eski dönemdeki gibi diğer illere sağlık hizmeti almaya gidiyoruz. Maalesef bu makûs talihi de artık burada yeneceğiz diye düşünüyorum. Ben Bilecik'e gelmeden önce de Yenişehir Yolu ve hastane konularını duymuştum. Bugün çok bereketli bir gün. Bir taraftan Rabbim gökten rahmet indiriyor, bir taraftan Yenişehir yol kavşağındayız, asfaltı da atılmaya başlandı. Öbür taraftan da hastanemizin temelini atacağız. Bu hastanenin ve sağlık sektöründeki gelişmenin mimarı başta Sayın Cumhurbaşkanımız,Başbakanımız ve Sağlık Bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hastanemizin ilimize ve civar illere hayırlısıyla hizmet etmesini temenni ediyorum. Memleketimize hayırlı olsun diyorum."

  Yapılan konuşmaların ardıdan Yeni Bilecik Devlet Hastanesi'nin temeli Vali Seleyman Elban, Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğüten ile protokol üyeleri tarafından atıldı.

  --

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  BilecikBugün25 ºCParçalı Bulutlu
  • Cuma25 ºC
  • Cmts24 ºC
  • Pazr23 ºC
  • Pzts23 ºC
  • Salı24 ºC
  • Çarş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı