BİLECİK HABERLERİ

Yeni Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı

DHA
08.04.2017 - 11:00Son Güncelleme :
DHA

 

Cafer ELMAS / BİLECİK,(DHA)- YENİ Bilecik Devlet Hastanesi'nin temel atma töreni Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken'in katılımıyla gerçekleşti.

Şeyh Edebali Üniversitesi ile BİEN Seramik Fabrikası arasına kurulacak olan 250 yatak kapasiteli, 87 poliklinik sayısına ve 39 yoğun bakım ünitesine sahip yeni Devlet Hastanesi'nin açılışı kurban kesme ve dualar ile gerçekleşti. Temel atma töreninde konuşma gerçekleştiren Bakan Yardımcısı Öğütken, Ertuğrul Gazi'nin mekânına yakışan yeni Hastane'nin eskisine göre kapasitesinin yüzde yüz artırıldığını söyledi. Öte yandan Yeni Devlet Hastanesi'nin mezarlık manzaralı olması ise katılımcılar arasında espri konusu oldu. Öğütken yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Ertuğrul Gazi'nin mekânına yakışan son teknoloji yararlanarak hazırlayacağımız hastanemiz, hizmet veren eski hastanemizden kapasitesi yüzde 100 arttırılarak 120 yataktan 250 yatağa, kapalı alanı yüzde 400 arttırılarak 14bin 987 metre kareden 59 bin 501 metre kareye çıkarılacaktır. 2002 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı olarak sağlık hizmetlerinde memnuniyeti yüzde 100 artırdık. Arttırmaya devam edeceğiz. Bugün ülkemizde sağlık hizmetinin ulaşmadığı tek bir köy, tek bir mecra kalmadı. Verdiğimiz hizmetin kalitesini artırmak, hasta memnuniyetini daha da yukarılara taşımak için istediği hekimi seçen, haklarını bilen, sağlık hizmetlerinden 24 saat kesintisiz yararlanan bir toplum oluşturmaya çalıştık. İste bu nedenle her geçen gün daha fazla sağlık kuruluşuna ihtiyacımız olmaktadır. Biz bu ihtiyacı karşılayabilmek adına sizlere yeni sağlık kuruluşları, Şehir hastaneleri inşa ediyoruz inşa etmeye devam edeceğiz."

 

Vali Süleyman Elban da yeni Devlet Hastanesi temel atma töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında şunları ifade etti:

"Eski dönemlerde sağlık ihtiyacını gidermek için parası olan birçok vatandaşımız yurt dışına giderdi. Eski Türk filmlerinde ya da eski programlarda buna benzer sahneleri hep izlerdik. Ama Allah'a şükürler olsun ki artık yurt dışından birçok insan bizim ülkemize tedavi için geliyor ve sağlık turizmi açısından da ülkemiz ciddi girdi sağlayan ülkelerden birisi haline geldi. Bu açıdan bu turizmi tersine döndürememiş tek yer Bilecik'ti. Biz ise hala eski dönemdeki gibi diğer illere sağlık hizmeti almaya gidiyoruz. Maalesef bu makûs talihi de artık burada yeneceğiz diye düşünüyorum. Ben Bilecik'e gelmeden önce de Yenişehir Yolu ve hastane konularını duymuştum. Bugün çok bereketli bir gün. Bir taraftan Rabbim gökten rahmet indiriyor, bir taraftan Yenişehir yol kavşağındayız, asfaltı da atılmaya başlandı. Öbür taraftan da hastanemizin temelini atacağız. Bu hastanenin ve sağlık sektöründeki gelişmenin mimarı başta Sayın Cumhurbaşkanımız,Başbakanımız ve Sağlık Bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hastanemizin ilimize ve civar illere hayırlısıyla hizmet etmesini temenni ediyorum. Memleketimize hayırlı olsun diyorum."

Yapılan konuşmaların ardıdan Yeni Bilecik Devlet Hastanesi'nin temeli Vali Seleyman Elban, Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğüten ile protokol üyeleri tarafından atıldı.

--

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Yeni Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2017 tarihinde saat 11 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı