Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
13 Ekim 2015 Salı 16:39

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Sağlık Haberleri

3 kişiye hayat verecek

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
DHA 23 Şubat 2011
3 kişiye hayat verecek
Samsun'da beyin kanaması sonucu ölen 63 yaşındaki Prof.Dr. Fethi Bayraklı’nın organları 3 kişiye hayat verecek.

Samsun'da ders anlattığı sırada geçirdiği beyin kanaması sonucu ölen 63 yaşındaki Prof.Dr. Fethi Bayraklı’nın karaciğeri ve iki böbreği alındı. Karaciğer Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne gönderilirken iki böbreğin ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi’nde nakil bekleyen hastalara nakledileceği belirtildi.

OMÜ Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olan 4 çocuk babası Prof.Dr. Fethi Bayraklı, geçen pazartesi günü öğrencilerine ders anlattığı sırada beyin kanaması geçirerek yere yığıldı. Ambulansla Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Prof.Dr. Bayraklı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ailesi, profesörün vasiyeti üzerine organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine OMÜ Tıp Fakültesi ekipleri organları inceleyerek sağlıklı olan karaciğer ve iki böbreği yapılan operasyonla aldı. Prof.Dr. Bayraklı’nın karaciğerinin Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bir hastaya, iki böbreğin ise OMÜ Tıp Fakültesi’nde iki hastaya nakledileceği belirtildi.

Prof.Dr. Fethi Bayraklı’nın cenazesinin de yarın öğle namazından sonra Kıranköy Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH