OSMANİYE HABERLERİ

Yaşar Kemal köyünde anılacak

AA / Ahmet Erkan Yiğitsözlü
26.02.2016 - 12:00Son Güncelleme :

- Anma programı İnce Memed heykeli ve kültür evinin de bulunduğu Yaşar Kemal Parkı'nda gerçekleştirilecek

AA / Ahmet Erkan Yiğitsözlü

OSMANİYE (AA) - Yazar Yaşar Kemal, ölümünün birinci yılında doğum yeri Osmaniye'nin Hemite köyünde anılacak.

Yaşar Kemal için Çukurova Kültürünü Yaşatma Derneği (YAŞAD), Hemite Köyü Muhtarlığı, bazı sivil toplum kuruluşları ile Osmaniye Valiliği ve Belediyesinin organizasyonuyla doğduğu Hemite köyünde 28 Şubat'ta program düzenlenecek.

Program koordinatörü Mustafa Düzenli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çukurova'yı dünyaya tanıtan Yaşar Kemal'e vefa borcunu ödemek için onu doğduğu ve gençlik yıllarına kadar yaşadığı Hemite köyünde anacaklarını söyledi.

Anma programının, İnce Memed heykeli ve kültür evinin de bulunduğu Yaşar Kemal Parkı'nda yapılacağını belirten Düzenli, "Program kapsamında ünlü yazarın en çok bilinen romanlarından birine ismini veren 'İnce Memed' heykelini ziyaret edecek, kitaplarından pasajlar okuyacak, köydeki anılarını yad edecek ve onun çok sevdiği papatyaları anısına Ceyhan Nehri'ne bırakacağız" dedi.

Düzenli, anma programının Yaşar Kemal'in eserlerinde yer alan Hemite Kalesi'ne saygı yürüyüşüyle sona ereceğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Yaşar Kemal köyünde anılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 12 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaşar Kemal köyünde anılacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı