ANKARA HABERLERİ

Yaşamkent’te yaşanmıyor

Erdinç Kemal KARA
13.06.2012 - 16:37Son Güncelleme :

Ankara’nın elit semtleri arasında gösterilen Yaşamkent, altyapı sorunları nedeniyle yaşanılmaz durumda. Mahalle Muhtarı Ayla Özsüer, “16 bin kişilik nüfusa ulaştık ama hala bir okulumuz yok” dedi.

Erdinç Kemal KARA

Yaklaşık 14 yıl önce kurulan ve 16 bin kişilik nüfusa ulaşan Yaşamkent’in sakinleri mahallelerindeki altyapı eksikliğine isyan ediyor. “Bize üvey evlat muamelesi yapıyorlar” diyen Yaşamkent Mahallesi Muhtarı Ayla Özsüer yaşadıkları sıkıntılar hakkında şunları söyledi:

Okulumuz yok

“Bizler vergisini düzenli olarak veren dürüst insanlarız ama bunun karşılığını alamıyoruz. Semtimiz yaklaşık 16 bin kişilik nüfusa ulaştı ama hala okul yok. Evlatlarımızı okula göndermek için uzak semtlere gitmek zorunda kalıyoruz. Bu durum Yaşamkentliler’e karşı yapılan bir saygısızlıktır.

Elektrik devamlı kesiliyor

Semtimizde elektrik kesintisi gün içinde birkaç kez yaşanabiliyor. EnerjiSA’yı defalarca aradık ama karşımıza mekanik bir sesten başka şey çıkmadı. Konuyla ilgili muhatap bulamıyoruz. Kesintinin gün içinde sürekli tekrarlanması apartmanımda farklı dairelerde bulunan 8 kombinin yanmasına sebep oldu. Diğer elektrikli aletlerimiz de bu durumdan nasibini almış durumda. Devamlı karanlığa gömülüyoruz. İnsanlar gece sokağa çıkmaya korkar hale geldi. Çocuklarımızı duraklarda karşılıyoruz. Neredeyse araba farlarıyla aydınlanır olduk.

Ulaşım büyük sıkıntı

Otobüs seferleri sürekli aksıyor. Zaten şehir merkezine 1.5 saatlik uzaklıktayız, buna bir de aksamalar eklenince tüm zamanımız boşa gidiyor. Bu konuyu bir çok kez dile getirmeye çalıştık ama sesimizi duyan olmadı. Otobüs beklemek için durağımız bile yok. Üstü kapalı durak sadece iki tane var, onlar da atıl vaziyette. Diğer duraklarda bekleyen vatandaşlarımız yağmur yağınca kaçacak yer bulamıyor.”

Asfalt parça parça

Semtte yayaların yürümesi için kaldırımlar yapılmadığını kaydeden Özsüer, “İnsanlar nereden yürüyeceklerini şaşırıyor. Caddelerimizin her yeri yama içinde. Yol eskidikçe parça parça asfalt atıyorlar. Verdiğimiz vergilerin yarısını buranın gelişmesi için kullansalar hiçbir sıkıntımız kalmayacak. Artık sesimizin duyulmasını istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yaşamkent’te yaşanmıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı