YALOVA HABERLERİ

Yalova’da genç çiftçilere koyun dağıtımı

DHA
27.03.2017 - 15:19Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında Kılıçköy ve Samanlı Köyü’nden 2 genç çiftçiye toplam 60 bin lira değerindeki koyunları teslim edildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca 2016 yılında uygulamaya konulan ‘Kırsal Kalkınma Destekleri’ kapsamında 30 bin TL destekli ‘Genç Çiftçi Projesi’ne yönelik, Yalova’da hayvancılık projesinden yararlanmaya hak kazanan Samanlı ve Kılıçköylü 2 genç kadın çiftçiye her birine 40’ar adet olmak üzere 60 bin TL değerinde 80 adet kıvırcık ırkı koyunları teslim edildi. Böylece 2016 yılı hayvan dağıtımları tamamlanmış oldu.

2016 Yılı Genç Çiftçi Projesi kapsamında Yalova’dan 330 başvuru olmuş, şartları uygun 119 proje kabul edilmişti. 119 projenin 78’i büyükbaş, 7’si küçükbaş olmak üzere 85’i hayvancılık, 34’ü ise Bitkisel Üretim Projesinden oluşuyor.

2017 yılına ait Genç Çiftçi Projesi başvuru takviminin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar gerek köylere yaptığı ziyaretlerde gerekse değişik ortamlarda çiftçilerle yaptığı görüşmelerde çiftçileri bu projeye başvuru için teşvik ediyor.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Yalova’da genç çiftçilere koyun dağıtımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalova’da genç çiftçilere koyun dağıtımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı